Економічний ефект після набрання чинності Угоди про зону вільної торгівлі з Канадою може становити 200-300 млн дол. за наступні п'ять років. Про це повідомила журналістам торговий представник України Наталія Микольська в рамках круглого столу на тему «Угода про вільну торгівлю з Канадою: нові горизонти для України».
Вона підкреслила, що Канада - це країна зі значним доходом на душу населення, а її імпорт становить 2% загальносвітового обсягу імпорту.
«Набуття чинності цією Угодою означає скасування 98% існуючих мит», - пояснила торгпред. За її словами, в планах уряду «протягом 5 років вийти на цифри в десять разів більші, ніж зараз. А зараз у нас 26 млн доларів, але ми можемо вийти і на великі цифри, якщо скористаємося всіма умовами, які дає угода».
Микольська нагадала, що після ратифікації Угоди і набрання нею чинності українські товаровиробники зможуть експортувати в Канаду всі промислові товари, крім легкових автомобілів, які потрапляють під спецумови лібералізації, і сільськогосподарську продукцію, крім м'яса птиці, молочної продукції, яєць, сирів і цукру, які також обмежуються тарифними квотами.
Сама ж процедура ратифікації Угоди про зону вільної торгівлі між Україною та Канадою може наблизитися до кінця весни.
Про це повідомив посол України в Канаді Андрій Шевченко.
«Що стосується ратифікації в канадському парламенті... поки Угода пройшла два читання у нижній палаті. З середи Угоду для голосування в остаточному читанні підтримав профільний комітет парламенту», - сказав він.
За словами Шевченка, зараз Угода готова до ратифікації в нижній палаті. Він уточнив, що, ймовірно, цей процес відбудеться в кінці лютого або в березні, далі має бути процедура ратифікації в сенаті - верхній палаті, і підписання документа генерал-губернатором.
«У нас є всі шанси навесні 2017 року наблизитися до кінця процедури ратифікації цієї угоди», - сказав посол.
Нагадаємо, угоду про ЗВТ було підписано 11 липня 2016 року під час візиту прем'єр-міністра Канади Джастіна Трюдо в Київ.