Мінрегіонбуд обіцяє муніципальне орендне житло, дешевше за ринкове на 30-40%. Про це під час громадського обговорення проекту Концепції закону України про орендну на житло 3 лютого заявив заступник міністра з питань будівництва Лев Парцхаладзе, передає кореспондент АСН.
«55% українців сьогодні потребують поліпшення житлових умов. Катастрофічне становище із забезпеченням житлом молодих спеціалістів та сімей, внутрішньо переміщених осіб. Ситуацію погіршує недостатність прийнятих кредитних програм», - заявив він.
За його словами, на сьогодні в Україні забезпечено біля 500 млн кв житла, з них третина - це застаріле житло. І якщо держава не буде будувати нове житло, дуже швидко в подальшому усі зусилля буде необхідно направляти на ремонт застарілого житла.
«І відсоток застарілого житла у нас дуже великий... Ми маємо прискорити темпи будівництва в 2 рази. Зрозуміло, що це можливо не відразу, а поступово... Ми хочемо ввести поняття "муніципального орендного державного житла". Тобто, щоб люди, які в першу чергу працюють в державному секторі, забезпечувалися таким житлом... Сьогодні маємо визначити базові позиції, філософію цього поняття», - додав він.
Парцхаладзе зазначив, що відповідний проект закону щодо запровадження програм по будівництву такого муніципального орендного житла вже підготовлено. Але, якщо в результаті діалогу з експертами та громадськістю необхідне його доопрацювання, це буде забезпечено.
«Завдяки такому муніципальному орендного житлу ми хочемо досягнути, щоб оренда такого житла була дешевше на 30-40%, ніж ринкова», - прогнозує він.
Так, під час обговорення проблеми, експерти та представники громадськості наголосили, що на сьогодні в Україні вартість оренди житла в середньому дорівнює мінімальній зарплатні. Тоді як в країнах Європи цей показник в середньому складає 25%. Зрозуміло, що для більшості українців ринкова оренда житла є дорогою.
У свою чергу, перший заступник голови правління Державного фонду сприяння молодіжному житловому будівництву Сергій Комнатний підкреслив, що «прийняття закону щодо орендного житла може докорінно змінити цю ситуацію».