Комунальні підприємства не мають ні можливості, ні бажання, ні передбачених коштів на роздільний збір і передачу на утилізацію небезпечних відходів, чим повинні займатися відповідно до законодавства. Як наслідок, тара з-під хімічних речовин, батарейки, лампочки та інші побутові небезпечні відходи потрапляють на звалища, а не утилізуються належним чином
Про це під час прес-конференції 24 січня заявив голова правління Асоціації підприємств у сфері поводження з небезпечними відходами Кирило Косоуров.
«Що стосується ринку небезпечних відходів, які утворюються в комунальному секторі, - це взагалі повний нуль», - сказав експерт.
Косоуров також додав, що навіть якщо небезпечні відходи і упорядковуються комунальними підприємствами на добровільних засадах, то подальша утилізація таких відходів все одно залишається під питанням.
«Наприклад, обласний центр, який збирає свої тверді побутові відходи, на добровільній основі сортувальники відокремлюють один повноцінний контейнер небезпечних відходів, таких як биті лампи, тара з-під хімічних речовин, батарейки. Це все відділяється, але що далі з цим робити, куди їх дівати, їм ніхто не може сказати», - зазначив Косоуров.
Він уточнив, що, за статистикою ЄБРР, в Україні у складі твердих побутових відходів - небезпечних відходів близько 1%, а по деяких містах України - до 3%.