Висилання США та Росією дипломатів один одного – це тимчасова ситуація, але достатньо серйозна. Таку думку в коментарі АСН висловив політолог Володимир Фесенко.
«Висока дипломатія. Це дуже серйозний акт такого дипломатичного конфлікту. В більшості випадків це пов’язано зі шпигунськими операціями, потім у відповідь інша сторона теж відсилає таку ж приблизну кількість дипломатів. Але в даному випадку, я думаю, що в першу чергу це пов’язано з тим, що розвідслужби США виявили, що саме російські спецслужби причетні до кібератак на партії, деякі державні установи. І сам факт такого, скажімо так, брутального втручання у внутрішньо-політичні процесу, а йдеться про вибори президента США, плюс деякі інші ситуації, це, скажімо так, виявили таким грубим порушенням неформальних правил взаємин між великими державами. І Обама обіцяв відповідь. От США відповіли розширенням санкцій, зокрема і персональних проти деяких керівників російських спецслужб, і хакерів, яких вони виявили. Плюс – висилка дипломатів», - сказав він. «Я так розумію, що до цього могли бути причетні і деякі дипломати, тому і висилають. А Росія діє у відповідь, тому йдеться про загострення таких дипломатичних стосунків», - наголосив політолог.
Разом з тим, на його думку, це тимчасова ситуація, «хоча достатньо серйозна, між США та Росією давно такого не було».
«Це таки прощальний привіт Обами Путіну. Але з самою ситуацією буде рахуватися і Трамп. Я думаю, що Трамп частину таких рішень скасує, але скажемо так – він врешті решт буде змушений зустрічатися з представниками спецслужб США з цього питання. Я думаю, що це означає, що ситуація достатньо серйозна», - резюмував Фесенко.
Нагадаємо, Обама заявив про запровадження санкцій проти дев’яти розвідувальних установ та осіб з РФ і оголосив персонами нон-грата 35 дипломатів через кібератаки на американські установи.