counter
Стрічка новин
Вибрати все
Всі новини...


В охороні здоров'я України обіцяють прорив - електронний сервіс E-Health


Переглядів: 334


В охороні здоров'я України обіцяють прорив - електронний сервіс E-Health

Нова система передбачає реєстр лікарів, електронний контроль за використанням державних коштів на охорону здоров'я, можливість онлайн-запису на прийом до лікарів, а також відмову від старих паперових медичних карток, які ми постійно губимо.

Про це повідомила в.о. міністра охорони здоров’я України Уляна Супрун.

"МОЗ вітає підписання другого меморандуму щодо створення першого електронного сервісу - E-Health в Україні. Наші принципи роботи - це відкритість та прозорість... Це дуже важлива частина реформа охорони здоров'я. По-перше, реформа має відбутися на рівні первинної медичної допомоги, друге - це створення електронного реєстру, де буде забезпечено контроль за тим, як використовуються кошти, як гроші "ходять за пацієнтом", - заявила вона.

Також нова система передбачає створення бази даних лікарів, якої і досі нема. Супрун підкреслила, що система E-Health в Україні буде працювати як електронна система державних закупівель.

"Prozzoro - стане старшим братом для E-Health в Україні", - наголосила вона.

За її оцінками, створення такої системи - це "прорив у сфері охорони здоров'я України... Більша кількість систем охорони здоров'я у країнах Європи розвивається на базі електронних систем. Україна має усі шанси перейти на цю глобальну систему більш швидко".

У той же час Дмитро Шимків, заступник голови Адміністрації Президента України, підкреслив, що сьогодні над системою E-Health в Україні працює більше 120 експертів, які працювали над Prozzoro.

"Це допоможе розпочати реформу у практичному вимірі... Prozzoro є унікальним прикладом, який є кращим і випереджає багато прикладів у світі. Тому я впевнений, що створенням системи E-Health в Україні ми також закладаємо підвалини для такого досвіду", - прогнозує він.

Зараз в Україні лише деякі приватні клініки використовують ІT-технології у своїй роботі. Тому створення такої глобальної системи на рівні держави - це серйозний виклик для країни. При цьому координатор публічної ініціативи з електронізації сфери охорони здоров'я Юрій Бугай нагадав:

"Близько місяця тому ми вже підписали меморандум щодо започаткування першого електронного сервісу в Україні щодо здоров'я - E-Health... Ключовою метою першого сервісу - буде на першому етапі суто адміністративна функція, щоб гроші в реальності "йшли за пацієнтом". Ми створюємо такий продукт, який дозволить контролювати те, на що виділяються кошти і як вони використовуються".

Андрій Піскун, радник голови Державного агентства з питань електронного урядування повідомив, що на практиці цей сервіс спростить доступ до медичних послуг.

"Наше агентство буде всіляко підтримувати створення такого сервісу та його подальше інтегрування в Е-урядування", - додав він.

Андрій Марусов від Transparency International Україна - повідомив, що Transparency International підтримує та долучається до створення такого сервісу.

"Стратегічно це означатиме, що простий похід українця до лікарні буде без черг, більш постим та комфортним", - сказав він.

Він навів приклад, що особисто втратив паперову медичну карту ще в 90-х. Такі приклади непоодинокі. А запровадження єдиного електронного сервісу передбачає створення електронної бази, за якої паперові карти відійдуть в минуле.

Коли запрацює система? Супрун пообіцяла, що за два місяці ми будемо стояти тут і показувати наш перший продукт.  

"Вже на початку року ми сподіваємося, що будуть перші паростки... А коли вся система запрацює, будуть витрачатися менші гроші, ми будемо бачити, як використовуються ресурси. Всі пацієнтські організації чекають на створення такої системи", - повідомив Марусов.

Оскільки, за його словами, громадські організації пацієнтів постійно фіксують нелюдські порушення. Коли за бюджетні гроші закуповуються, наприклад, дорогі ліки для лікування онкохворих. Але потім в конкретній лікарні міста Одеси було виявлено факт, коли на 26 млн грн ліки для онкохворих були просто продані у місцевих аптеках.

"В стоматології міста було 500 тис. безкоштовних імплантантів для людей! Ви уявляєте? Ми не такі бідні, як виявляється!.. Тому ми дуже сподіваємося, що такий сервіс допоможе контролювати державні кошти, які виділяються для лікування людей".

Анна Стешенко

Читайте АСН в Google News
Новини партнерів

Інші важливі новини і публікації
Половина українців побоюються захворіти ковідом
Половина українців побоюються захворіти ковідом
На тлі постійно погіршується статистикою захворюваності коронавірусів більше половини українців висловлює побо....
Шок і трепет: зірки, яких не можна впізнати без гриму
Шок і трепет: зірки, яких не можна впізнати без гриму
Тоннам макіяжу не зіпсувати істинної краси, але хороший макіяж може приховати купу недоліків Візажисти цих все....
Американські уфологи назвали чергову дату пришестя інопланетян
Американські уфологи назвали чергову дату пришестя інопланетян
Прихильник теорії змови і автор каналу на YouTube Conspiracy Depot, якого вважають дуже авторитетним у світі у....
Київ. Локдаун 2.0: уточнення по роботі приміського транспорту
Київ. Локдаун 2.0: уточнення по роботі приміського транспорту
З завтрашнього дня Київ переходить в режим посилення обмежувальних заходів, пов'язаних зі збільшенням нових ви....
4 жіночих знаки Зодіаку, навколо яких найбільше в'ються чоловіки
4 жіночих знаки Зодіаку, навколо яких найбільше в'ються чоловіки
Жінки - прекрасні створення, яких потрібно любити, пестити, плекати і носити на руках Однак є серед представни....
більше матеріалів
/-0,3527410030365-/ /-pc-/
x
Вітаємо!

Ми помітили, що ви використовуєте блокувальник реклами.

Дуже просимо відключити його для ASN.IN.UA!

Реклама - основне джерело прибутку для нас. Без неї ми не зможемо оплатити роботу журналістів і їхні відрядження.

Не позбавляйте себе хороших матеріалів!

Top