Впродовж року Рада продукувала рекордну кількість законопроектів, і таку ж рекордно малу кількість законів було прийнято, заявив на прес-конференції за підсумками роботи ВРУ Гендиректор ВГО "Комітет виборців України" Олексій Кошель.
"4600 законопроектів впродовж двох років - це нереальна цифра. Парламент мав би розглядати 37 законопроектів кожного пленарного дня, тобто було б по 12 хвилин на один законопроект. До прикладу, за 4 роки роботи ВР 3-го скликання було зареєстровано 3600 законопроектів, у 7-му скликанні за рік і 10 місяців було зареєстровано 3900 законопроектів. Ми побили сумний рекорд по кількості законопроектів», - заявив він.
На думку фахівця, спинити цей законодавчий спам могла б процедура ускладнення подання законопроекту, наприклад, щоб подавати його міг не один депутат, а група депутатів. Також Кошель зауважив, що за 2 роки Мінфін розглянув 4583 законопроекти і з них 1579 були визнані неможливими до виконання.
Лідером законодавчого популізму є Опоблок: 53 законопроекти від них не можливо виконати за висновками Мінфіну. Друге місце - за "Волею народу" та "Відродженням". Вони зареєстрували 47 і 45 популістьких закононпроектів відповідно. Третє місце - "Батьківщина". У них більше ніж кожен третій законопроект - 35% - неможливий до виконання.
Окрім того, Кошель зазначив, що результативних законопроектів, тобто які стали законами, цього року було прийнято 160. З них 85 - ініційовані нардепами, 23 - Президентом, 53 - урядом. Щодо активності фракцій під час голосування за законопроекти, то найчастіше голосували фракції старої коаліції.
Опоблок та "Відродження" працюють у режимі бойкоту: результативні голосування підтримали лише 26% депутатів Опоблоку.
Також аналітики звернули увагу на той факт, що лише половина фракції "Батьківщина" голосувала за соцзахист військовослужбовців. Нижчий показник лише у Опоблоку - 6%.