counter

Українцям треба приймати «сонце» у таблетках


Переглядів: 276


Українцям треба приймати «сонце» у таблетках

95% українців страждають на брак вітаміну D. Тому що незбалансовано харчуються.

Брак вітаміну загрожує не лише розвитком такої небезпечної недуги, як рахіт, а й навіть раком для дорослих людей. Про це заявив доктор медичних наук, заслужений діяч науки і техніки України, професор, керівник Українського відділення наукового товариства Європейської асоціації з вітаміну D (EVIDAS), президент Української асоціації остеопорозу (Київ, Україна) Владислав Поворознюк, передає кореспондент АСН.

"Нестача вітаміну D - це серйозна проблема для людей в усьому світі. Але в Україні для людей з лютого до травня, оскільки є два шляхи попадання вітаміну в організм: через продукти харчування та через синтез його у шкірі під дією сонця. Тому українці страждають на нестачу цього важливого вітаміну особливо з лютого по травень, коли не вистачає сонячного проміння", - заявив він. 

Нестача вітаміну призводить до розвитку захворювань кісткової тканини не тільки у дітей і підлітків у вигляді рахіту, як зазвичай вважають, а і у людей літнього віку до ламкості кісток. І ще до цілого ряду захворювань, починаючи від остеопорозу, раку, у тому числі молочних залоз у жінок та інших важких захворювань. 

"За останніми дослідженнями, лише 4,6% населення України мають нормальні показники щодо вітаміну D, а дуже велика кількість українців мають недостачу вітаміну. При чому дефіцит спостерігаються у різних вікових групах... Це пов'язано з тим, що вітамін знаходиться в таких продуктах харчування, як окремі сорти риби, яйця, яких українці не вживають у необхідній кількості", - додав він. 

У свою чергу Майкл Ф. Холік - доктор медичних наук, професор медицини, фізіології та біофізики, директор Клініки здоров’я кісткової тканини, директор Геліотерапевтичного дослідницького центру Бостонського університету, (Бостон, США) додав, що в першу чергу в Україні необхідна профілактика щодо попередження нестачі такого важливого елементу в організмі людини. 

"Рахіт сьогодні не так розповсюджений, але не слід забувати про те, що рахіт - це лише "вершина айсбергу". По-перше, нестача вітаміну D веде до остеомаляції (розм’якшення кісток – авт.), що супроводжується болями у суглобах, далі йде цукровий діабет, розсіяний склероз, захворювання серцево-судинної системи та рак. У групі ризику знаходиться сьогодні кожен! Вже доведено, що майже 80% населення світу страждають на нестачу вітаміну D".  

За оцінками доктора, навіть якщо вживати правильні продукти, наприклад, жирні сорти риби, це все одно не забезпечить норму вітаміну. 

Асоціація ендокринологів вже розробила рекомендації щодо вживання вітаміну у вигляді пігулок. 

%MCEPASTEBIN%

Анна Стешенко

Читайте АСН в Google News
Новини партнерівІнші важливі новини і публікації
Гороскоп на 4 грудня 2023 року: що обіцяють астрологи
Гороскоп на 4 грудня 2023 року: що обіцяють астрологи
♈️ Овен (21 березня - 19 квітня) Сьогоднішній день подарує Овнам можливість проявити свою енергію та ініціати....
Любовний гороскоп на 4 грудня 2023 року: що обіцяють астрологи
Любовний гороскоп на 4 грудня 2023 року: що обіцяють астрологи
♈️ Овен (21 березня - 19 квітня) Сьогодні ваша енергія приверне увагу особливої людини Будьте відкриті новим ....
Місячний день сьогодні 3 грудня 2023 року
Місячний день сьогодні 3 грудня 2023 року
Місячний календар — найкращий помічник на шляху до досягнення цілей Поради астрологів допоможуть вам сьогодні ....
Гороскоп на 3 грудня 2023 року від Павла Глоби
Гороскоп на 3 грудня 2023 року від Павла Глоби
На календарі неділя, 3 грудня 2023 року Це буде особливим для багатьох знаків Зодіаку, каже відомий астролог П....
Гороскоп від Павла Глоби на 29 листопада 2023 року
Гороскоп від Павла Глоби на 29 листопада 2023 року
Для всіх знаків зодіаку День підходить для довгострокового планування та наведення порядку у справах
більше матеріалів
/-0,27629089355469-/ /-pc-/
Top