Представник України в політичній підгрупі Тристоронньої контактної групи Ольга Айвазовська пояснила, чому зустрічі в Мінську поки не приносять результатів. За її словами, головна проблема в тому, що кожна сторона переговорів має власне бачення розв'язання конфлікту і наполягає саме на його реалізації.
"Франція і Німеччина готують спільний документ, РФ - свій власний, українська сторона ж має свою "Дорожню карту". Це означає, що сьогодні малоймовірно результативне засідання в Мінську. Немає узгодженого документа, який би формально могли затвердити в Мінську керівники МЗС», - визнала Айвазовська.
За її словами, всі дискусії, які велися про узгодження на рівні експертів або юридичних радників протягом листопада, не дали результатів, бо жодна сторона на поступки не пішла.
Айвазовська також повідомила, що кожна зі сторін має власне бачення і розуміння слова «безпека». А Росія взагалі вимагає офіційного припинення АТО на Донбасі.
"Головні розбіжності стосуються заходів безпеки. В "Дорожніх картах", які були оприлюднені на початку цього року, в різних форматах РФ передбачала скасування АТО як пункт номер один "Дорожньої карти", - повідомила Айвазовська.
За її словами, Україна не піде на виконання цієї вимоги ніколи. Також одне із суперечливих питань - яким чином на Донбасі запрацює поліцейська місія ОБСЄ і що вона має собою являти.
«Проблемним є розуміння, що таке взагалі «поліцейська місія ОБСЄ». Росія вважає, що це - спостережна місія, нечисленна і з легкою зброєю. Тоді як Україна в «поліцейській місії» хоче передбачити перехідний транзитний формат безпеки. Бо правоохоронна система на окремих територіях Донецької та Луганської областей може бути частково замінена поліцейською місією, яка буде мати значну чисельність, важке озброєння і широкий мандат", - сказала Айвазовська.
Також, за її словами, каменем спотикання є той факт, що сама по собі поліцейська місія дуже дорога, фінансувати її може тільки сама ОБСЄ. Бюрократія бюджетного процесу, мандата, протоколів, рекрутинг учасників, закупівля озброєнь за найкращих розкладів займе до півроку, за гірших - до року.