До будівлі парламенту 1 листопада прийшли чорнобильці та освітяни. Кожен з мітингів - зі своїми вимогами.
Першими були люди, які вийшли на захист прав потерпілих внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС.
«Ми хворі люди. До Києва хотіли приїхати більше, але сьогодні тут ті, хто зміг за станом здоров'я, - каже ліквідатор з Хмельницької області Людмила. - Я сама перенесла інфаркт, мені видалили щитовидну залозу, потрібні ліки, а грошей немає. Як нам далі жити?».
Чорнобильці просили належного пенсійного забезпечення для себе і своїх близьких і прийняття відповідних законів. «Наші вимоги - прийняти два законопроекти: №4442 про пенсійне забезпечення та №5143 про розмитнення автомобілів для інвалідів війни та чорнобильців. Чому інвалід не може за свої гроші купити авто і безкоштовно розмитнити?» - говорить координатор Всеукраїнського координаційного центру Чорнобильських громадських організацій Іван Ковальчук.
Незабаром люди прорвалися через огорожу навколо парламенту і впритул підійшли до дверей одного з під'їздів. Вони скандували «Банду - геть!» і просили вийти до них спікера Андрія Парубія.
Між мітингувальниками та правоохоронцями сталася бійка, в якій, на щастя, ніхто не постраждав. Але біля Ради відразу збільшили кількість поліцейських.
Через кілька годин чорнобильців змінили освітяни.
Їх чисельність була в кілька разів більше. Вчителі навіть змогли заблокувати рух машин на вулиці Грушевського.
Серед вимог освітян: підвищення заробітної плати і зниження тарифів на комуналку.
«Це наша попереджувальна і мирна акція протесту, - говорить Ольга Чабанюк, заступник голови профспілки працівників освіти і наук України. - Ми були біля стін Кабміну, зараз - тут. Звертаємося до наших депутатів, зверніть увагу на освітян, студентів, допоможіть вирішити ті проблеми, з якими зіткнулися їхні сім'ї. Ми проти драконівських тарифів, ми за підвищення заробітної плати працівникам освіти, які дають нашій нації, нашій країні надію на те, що у нас буде освічена, розумна молодь, яка зможе змінити країну».