На Хрещатику задовго до початку параду з нагоди 25-ї річниці Незалежності України шикуються військові, а місця на тротуарі займають глядачі. Одні - в новій парадній формі, інші - у вишиванках.
Ближче до десятої ранку в центрі Києва з'являються воєначальники - міністр оборони Степан Полторак і командир Сухопутних військ України генерал-лейтенант Сергій Попко. Вони проїжджають Хрещатиком не на «Чайках», як було раніше, а на автомобілях «Хаммер» із маленькими жовто-синіми прапорцями. Машини під'їжджають до центральної трибуни.
З протилежного боку на Майдан під'їжджає авто Верховного Головнокомандувача України Петра Порошенка. Його зустрічає начальник Генштабу Віктор Муженко. Порошенко йде до центральної трибуни. Над Майданом піднімають Державний Прапор під звуки Національного Гімну. Гімн співає весь Майдан і Хрещатик - і учасники параду і глядачі. Єдиний іноземний президент на параді - Президент Польщі Анджей Дуда. Цей факт не випадковий - Польща була першою країною, яка визнала незалежність України 2 грудня 1991 року.
Міністр оборони Степан Полтарак об'їжджає стрункі ряди, вітаючи морських піхотинців і десантників, прикордонників і танкістів, моряків і спецназівців, поліцейських і нацгвардійців із Днем Незалежності України. Перед міністром оборони в струнких рядах - і курсанти військових вишів, і учасники бойових дій - добровольці і резервісти.
Степан Полторак доповідає Президенту Петру Порошенку, що військові готові до проведення параду. Головнокомандувач армії бере слово. Звертається і до військових, і до священнослужителів, і до Президента Дуди, і до гостей. Говорить просто і без пафосу. Його промова не характерна для спічів з такої нагоди. У словах багато суму і гордості. Президент критикує нерішучість політичних еліт, які не беруть участі в захисті країни, констатує «заплутаність у стрілках багатовекторності» і «бажання всидіти на двох стільцях».
«Ворогові України не вдалося реалізувати жодного стратегічного завдання і поставити Україну на коліна. За це свої життя віддали 2504 українських воїни... Наша армія дійсно народна. Це ви, українці, купили або відновили для армії танки, БМП, бронетранспортери, зенітні комплекси і реактивні системи залпового вогню. Це волонтери першими прийшли на допомогу армії», - каже Петро Порошенко. «Головний гарант нашої безпеки - Збройні сили України. І це значно серйозніше, ніж Будапештський меморандум», - стверджує він.
Порошенко обіцяє повернути Крим і Донбас. Але тільки мирним шляхом. Він вітає патріотів і на окупованій території з Днем Незалежності.
А потім цитує слова класика: «Агресорові краще згадати пораду російського поета Володимира Маяковського: «Товарищ москаль, на Украину шуток не скаль». Ця фраза викликала вибух оплесків глядачів.
Хвилина мовчання в пам'ять про загиблих за незалежність України. В абсолютній тиші починають лунати слова пісні «Пливе кача».
Просто на Майдані двом Героям України Президент вручає «Золоті зірки». Їх отримують полковник Андрій Ковальчук і капітан Валерій Чібінєєв. А керівник Київського військового ліцею ім. Івана Богуна Ігор Гордійчук стає генерал-майором. Він відомий своїми героїчними діями під час подій на Савур-Могилі. Відбиваючись від терористів, Гордійчук отримав серйозні поранення, зокрема і в голову, проходив тривалу реабілітацію в США. До Президента він підходить сам, хоча і за допомогою двох військових, з високо піднятою головою.
Далее Порошенко вручает боевые знамена. Всего таких - 36.
Далі Порошенко вручає бойові прапори. Всього таких - 36.
Ще кілька хвилин - і Хрещатиком підуть стрункими рядами військові. А потім почнеться найочікуваніша подія Маршу Незалежності - саме так називається військовий парад сьогодні - демонстрація техніки, яка перебуває на озброєнні української армії. Демонстрацією свого озброєння Україна хотіла показати, що їй є чим захистити себе.
Першими на асфальт Хрещатика виїжджають танки Т-64 - «Булат». За ними - військові вантажівки «КрАЗ» з протитанковими гарматами «Рапіра», «Гіацинт-Б», самохідні артилерійські установки «Гвоздика» і «Піон», тактичні ракетні комплекси «Точка-У», реактивні системи залпового вогню «Град» і «Смерч », зенітні комплекси «Оса» і «Бук-М1». Деякі з них розроблені і виготовлені в Україні, деякі - часів Союзу, але модернізовані в наш час.