На сонці +40°C, а майбутній поліцейський спецпідрозділ у бронежилетах, касках і окулярах. Попри те, що їм нічого нині не загрожує, бійці повинні відпрацьовувати завдання в умовах, максимально наближених до реальних.
За кілька кілометрів від Києва в тренінговому центрі спецпризначення української поліції вчора складали іспит з вогневої підготовки. Кандидати в КОРД демонструють своє вміння користуватися зброєю поодинці, в парах і групах.
Позаду місяць інтенсивного навчання під керівництвом досвідчених українських інструкторів, які проходили раніше стажування в американських спеців. 42 кандидати віком від 22 до 35 років по черзі ціляться в мішені задля кращого результату. Всі, хто провалить цей іспит, можуть розпрощатися з наміром бути частиною поліцейського спецпідрозділу.
Інструктори кажуть: усі повинні розуміти тактику застосування зброї, знати, як діяти під час звільнення заручників.
«У програму підготовки входить індивідуальна підготовка безпечного поводження зі зброєю, робота в групі - коли у першого номера трапляється аварійна ситуація зі зброєю, другий номер його прикриває до усунення проблеми, - розповідає Микола Путій, заступник начальника департаменту КОРД. - Ці люди повинні працювати однаково злагоджено, як одне ціле, розуміючи один одного з одного слова, з певного жесту. Група з десяти осіб почувається єдиним організмом. Щоб таких бійців підготувати, потрібен час». Але треба враховувати, що всі претенденти - бійці колишніх спецпідрозділів - більшість «Сокола» і «Грифона», а значить - з досвідом. «Ці люди частіше правильно все виконують, не хвилюються так, як ті, кого доводиться вчити з нуля», - додає Путій.
В цілому навчання претендентів оцінюють за 60-бальною системою.
«На етапі підготовки ми оцінюємо навички поводження з вогнепальною зброєю, кількість влучень під час виконання вправ і час, протягом якого ці вправи виконуються, - розповідає начальник методичного відділу Максим Присяжний. - Навички поведінки включають в себе все - від стійки і хвату пістолета до перевірки зброї після ураження цілі. Окремо йде оцінювання щодо пістолета і автомата».
Бійці на полігоні працюють з короткоствольною зброєю «Форт-14» і довгоствольною АКСУ.
Богдан з Одеси, колишній співробітник «Сокола», під звуки пострілів каже, що підготовка для спецпідрозділу поліції відрізняється тим, що велика увага приділяється зборам і тренуванням. «Крім того, ми отримуємо більше інформації. Тому якщо людина підходить до цієї підготовки серйозно, то вона буде сама собі ускладнювати завдання, вбирати нову інформацію, оперативно обробляти її. Тоді буде кращий результат», - зазначає він.