На полігоні під Києвом від самого ранку тренування. Декілька десятків працівників податкової міліції Державної фіскальної служби проходять фінальний інструктаж перед відправленням в зону антитерористичної операції. Сьогодні в руки взяли автомати і пістолети. «Їх вони не тримають у руках кожен день, - говорить нам інструктор. - Тому тренування потрібні, адже якщо виникне ситуація, коли доведеться застосовувати зброю, то це треба буде робити».
«Хто забув, як поводитися зі зброєю, згадає, хто не знав - навчиться, - продовжує його колега. - Зброя нам потрібна для того, щоб виявити ворога і при необхідності знешкодити його швидше, ніж це зробить він».
У обох інструкторів головне завдання - підготувати хлопців зі спецпідрозділу до роботи в зоні АТО в стислі терміни. Адже на Схід їдуть і ті, хто вже був там, і новачки.
Згадують на полігоні не тільки те, як поводитися зі зброєю, а і як виявити гранату або розтяжку. Важливо, щоб втрати від мінно-вибухових засобів були зведені до нуля.
Проходять «фантомівці» і навчання з тактичної медицині, кожен повинен вміти надати першу допомогу і зберегти людське життя.
Всі ці люди в формі - добровольці. Але одного їхнього бажання замало. Перед відправленням в зону АТО кожен із хлопців проходив психологічні тести, за допомогою яких виявлялася придатність до проходження служби в екстремальних умовах.
Написав рапорт про добровільну поїздку в зону АТО і успішно пройшов тести фіскал Максим. «Нам сьогодні багато розповіли щодо інженерії та поводження зі зброєю. З цим я був знайомий. Для мене була важлива інформація про надання першої медичної допомоги», - говорить він АСН.
Максим приїхав з Кіровограда. Розповідає, що його рішення їхати на Схід брат і батько підтримали, а ось дружина і мама - ні. «Особливо мама засмутилася. Я їй сказав напередодні від'їзду. І сам до останнього не знав - у нас же не всіх одразу беруть».
Його колега і тезка з Миколаєва про себе розповідає неохоче, а на запитання АСН, навіщо повертається на Схід втретє, відповідає прямо: «Ми їдемо захищати Батьківщину».
Основне завдання «фантомівців» у зоні АТО - захист економічної безпеки та боротьба з контрабандою. «Фантомівці» несуть службу на КПВВ і в складі мобільних груп.
«П'ять хвилин перекур і по автобусах», - звучить голос командира. Вже завтра вранці «фантомівці» вирушать у зону АТО.