Під більш ніж посиленою охороною і за металевими загородженнями в Києві відбувся Марш рівності, організований ЛГБТ-спільнотою України.
Ще напередодні акції його рекламою рясніла столична підземка. Усміхнені обличчя людей закликали прийти всіх охочих на парад цієї неділі. Організатори говорили: «Це марш за рівність, відсутність дискримінації і толерантність». Паралельно робили заяви і противники події - вони обіцяли не допустити ходи ЛГБТ-спільноти в центрі української столиці.
Щоб розділити перше і друге, поліція України ще напередодні стала говорити про запобігання провокаціям. В результаті вранці 12 травня було задіяно близько шести тисяч міліціонерів і нацгвардійців: в середньому по шість правоохоронців на кожного учасника ходи.
Керувала на місці і стежила за щільністю кордону з правоохоронців сама голова Національної поліції Хатія Деканоїдзе.
У парк Шевченка, де повинен був стартувати Марш рівності, пропускали тільки через рамки з доглядом особистих речей.
У всіх підозрілих поліція вимагає документи, а тих, хто, на думку правоохоронців, прийшов заради провокацій, супроводжує в автозаки. Але ультраси і представники правих навіть не намагаються приховувати своїх намірів. Молоді люди привертають до себе увагу одягом з футбольною символікою і жовто-синіми елементами.
З боку все, що відбувалося біля червоного корпусу університету, більше схоже не так на барвистий європейський парад, як на поліцейську спецоперацію або навчання силовиків.
Учасники акції раз у раз повторюють: «Ми не представники ЛГБТ-спільноти, ми за рівні права для всіх».
Серед учасників багато іноземців. Деякі спеціально приїхали на парад до Києва. У парк Шевченка прийшли й українські депутати, посли європейських країн і навіть депутати Європарламенту, наприклад Ребекка Хармс.
Колона під кольоровими прапорами спустилася вниз до станції метро «Льва Толстого». Відстань від старту до фінішу - не більше 500 метрів. Після Маршу когось поліція супроводжує до входу в підземку, комусь допомагає безперешкодно сісти в автобуси. Попередньо всіх просить звернути плакати, заховати прапори і зняти перуки.
Паралельно з Маршем рівності проходив протест проти нього. Люди з плакатами: «Київ проти пропаганди содомського гріха», «Ми проти гей-парадів» - вийшли сказати «ні» акції ЛГБТ-спільноти. «Поки хлопці гинуть на фронті, ви тут охороняєте цих...», - кричала жінка в бік нацгвардійців.
На этих словах протесты и окончились.
На цих словах протести і закінчилися.
Акція пройшла практично без провокацій, - звітують у столичній поліції. Затримано 57 «потенційно агресивно налаштованих осіб». Більшість із них потрапили в руки правоохоронців за межами зони, відведеної для маршу. Ніхто з учасників не заявляв про випадки нападу.