Суворий дрес-код до Дня Києва - яскрава вишиванка. Саме їх наділи на свято міста сотні киян і гостей, щоб пройтися маршем від скверу, що біля «Золотих воріт», на Контрактову площу. Уже в сімнадцятий раз.
«Леонід Ященко, керівник хору «Гомін» завжди їздив у метро зі своєю сопілкою і в вишиванці, - згадує громадський діяч Олесь Доній. - Таким чином він зацікавлював людей навколо українською піснею і всім українським. Я думаю, сьогодні нам на марші треба згадувати тих, хто колись виглядав як божевільний, а тепер для нас - герой українського народу. У кожного українця повинна бути хоча б одна вишиванка, яку він міг би носити не тільки раз на рік під час маршу».
Після невеликого мітингу присутні заспівали гімн України і гімн Києва - «Як тебе не любити, Києве мій», і попрямували до Софійської площі.
Пройшовши пам'ятник Хмельницькому, колона прийшла на Михайлівську площу. Тут учасники руху стали частиною масштабного флешмобу. Фігури людей утворили одне величезне слово. Але прочитати «Київ» можна було тільки з дзвіниці монастиря. І то з трудом.
Організатори тішаться, Мегамарш - фестивальний рух української культури, підхопили не лише більшість великих міст України, а й країн світу. Цього року марширували у вишиванках вже в Одесі, Миколаєві та Черкасах. Свої вишиті наряди показали українці Токіо, Лондона, Відня та Варшави.