Грузинів, литовців, білорусів, поляків і українців у Дні Європи об'єднало фольклорне свято - фестиваль традиційних культур «Етносвіт». До Києва з'їхалося близько 250 учасників.
У просторих залах «Мистецького Арсеналу» пахне соломою і мокрою глиною, десь постукує ткацький верстат, а десь - летить березова стружка. Плетуться дідухи, створюються глечики, тчуться килими і вирізаються ложки і навіть бандури. Кожен із 250 майстрів зайнятий своєю роботою. Багато хто ділиться вміннями з відвідувачами. Кожен охочий може взяти участь у різних майстер-класах.
Ось пані Олена показує, як із листя кукурудзи можна сплести кошик для цукерок. Трохи пізніше пані Марія вчить дітей і дорослих соломоплетінню.
Катерина Качур запрошувала до Києва іноземних майстрів. Вона впевнена: фестиваль повинен створити платформу для культурного обміну та інтеграції українців у європейський простір.
Окремий проект присвячений гончарству. Називається - «Простір глини». Це такий собі екскурс в історію універсального природного матеріалу, завдяки якому ми маємо інформацію про різні культурні і цивілізаційні пласти минулого.
У дворі розгорнулася головна сцена. На ній виступають фольклорні колективи з усієї України. Тут і відомий бандурист Тарас Компаніченко, і група «Хорея козацька», а також хор із села Лука Київської області. Спів останніх незабаром може стати частиною нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО.
А з суботи на неділю на цій же сцені всі могли танцювати до ранку, адже в рамках фестивалю організатори запланували «Ніч танців».