counter

Влада на двох, або Жінок на царство


Переглядів: 93


Влада на двох, або Жінок на царство

Допоки білою ниткою через політичні баталії проходить майбутнє призначення генерального прокурора України, ще один ротаційний задум ризикує залишитися непоміченим. Та на нього непрямо звернув увагу Комітет виборців України, заявивши про перешкоду на шляху реалізації виборчих прав громадян з боку Центрвиборчкому. Отож знову вибори? Сюжет так хитро закручений, що нумо про все по черзі.

Вибори! Вибори!

У Комітеті виборців України закликають призначити проміжні‪ ‎вибори на округах №№23, 27, 85, 151 і 206 у зв’язку із достроковим припиненням повноважень депутатів, обраних у цих округах. «Йдеться про Філатова Б.А. та Атрошенка В.А., яких обрано міськими головами Дніпропетровська та Чернігова відповідно, Кутового Т.В. та Насалика І.С., які увійшли до складу Кабінету Міністрів України, а також загиблого Єремєєва І.М.», – повідомили у КВУ.

Олексій КошельОлексій КошельЯк пояснив АСН голова КВУ Олексій Кошель, ЦВК маніпулює датою призначення виборів. Якщо є технічні перепони, Центрвиборчком мусить сам звернутися до парламенту для отримання необхідної документації. Кошель переконує, що з формуванням нової більшості у ВР та затвердженням КМУ ймовірність проведення дострокових парламентських виборів у 2016 році дорівнює нулю. А ось вхід до парламенту п’яти нових нардепів покращив би результативність голосування Ради. Проміжні вибори можуть відбутися в останню неділю червня.

«Не здивуюсь, якщо в понеділок ЦВК скаже, що кур’єр не встиг доїхати з ВР, хоч там пішки не більше 20 хвилин іти», - каже він і принагідно додає, що більшість членів ЦВК давно працюють понад строк і мають бути замінені, а Президент понад чотири місяці штучно зволікає із поданням пропозицій, що схоже на домінування певних політичних інтересів. «Формально він нічого не порушує. І може зволікати з поданням членів ЦВК до кінця своєї каденції. І Михайло Охендовський (голова Центрвиборчкому. - Авт.) може залишатися поруч із Порошенком до останніх днів його перебування на президентській посаді», - акцентує голова КВУ.

Іменем комітету!

Звучить логічно, хоч у ЦВК неодноразово звертали увагу на моменти які унеможливлюють прийняття комісією рішення щодо призначення виборів не лише у 23-му окрузі через відсутність свідоцтва про смерть Єремєєва, а й у 27-му, оскільки немає постанови ВР щодо складання депутатських повноважень Філатовим.

Пояснити деталі просимо в.о. голови Регламентного комітету ВР, народного депутата від «Народного фронту» Павла Пинзеника.

Павло ПинзеникПавло Пинзеник«Повноваження народного депутата Філатова не припинені наразі. Постанову Верховної Ради України було прийнято, але не підписано головою ВР через те, що було внесено проект постанови про скасування рішення ВР. Цю постанову про скасування рішення було розглянуто Комітетом з питань регламенту. Відповідне подання внесено до Верховної Ради. Але наразі не розглянуто», - розповідає він АСН.

А ось політичні моменти коментувати чи прогнозувати відмовляється.

Літній марафон

Колишній очільник КВУ, а нині народний депутат від фракції Блоку Петра Порошенка, член парламентського Комітету з питань правової політики та правосуддя Олександр Черненко у коментарі АСН зазначає, що переголосовувати питання припинення депутатських повноважень мера Дніпропетровська навряд чи буде. І всі технічні питання можна вирішити.

Олександр ЧерненкоОлександр Черненко«Якщо ЦВК не призначить вибори, я не знаю, як це можна буде пояснити, окрім політичної доцільності. Думаю, що якщо буде готовність прийняти рішення, знайдуться всі документи», – наголошує Черненко.

На переконання депутата, вибори у п’ятьох округах імовірні. Проте можуть відбутися не у червні, як казав Кошель, а в останню неділю липня.

Та, що цікаво, інші парламентарі, які погоджувалися говорити на диктофон, акцентували не на даті виборів, а на ситуації із самою ЦВК.

«Сердешні» обурення

Олена ШкрумОлена Шкрум«Спершу треба розблокувати вибори. Насправді це питання до ЦВК. Воно болюче. Бо вже більше половини членів Центрвиборчкому мали давно піти. Зокрема, голова ЦВК. Неприпустима ситуація, хоч і дають ордени за «чудову роботу». Вони не беруть на себе жодної відповідальності. Вони – політично підв’язані. Коли державний службовець залежний – це найгірше. У ЦВК бояться приймати зараз будь-яке рішення без вказівки з Адміністрації Президента. Їх треба змінювати. Президент повинен виступити гарантом законності», – висловила своє бачення ситуації народний депутат від фракції ВО «Батьківщина» Олена Шкрум.

Чи братимуть участь у перегонах соратники Юлії Тимошенко, за словами Шкрум, ще точно не вирішено. Й справді, поки що про їхні креатури чи спроби зондувати ґрунт не чути.

Психологія та аналіз

Олег БерезюкОлег Березюк«Деспотія! ЦВК має бути звільнено давно! Це комісія для фальсифікації виборів. Це комісія для приниження найважливішого державного права людей на вибір. Готуються до фальсифікацій. І будуть ці фальсифікації робити. У деспотії нема волі. Є бажання нагнути і знищити людей. Тому або люди вимагатимуть і тиснутимуть, або вони самі цього не зроблять», – зазначив очільник фракції «Самопоміч» Олег Березюк.

Про вибори - лише сухо і не так емоційно: їх призначати треба. І не дивно, адже на них «Самопоміч» відкрито, скоріше за все, не йде.

Не єдиним фронтом

Андрій ТетерукАндрій Тетерук«Будемо працювати, щоб ці вибори відбулися. Ми взагалі вважаємо, що потрібно брати і змінювати склад ЦВК згідно зі встановленими нормами закону. Те, що вони виконують понад термін свої повноваження, неправильно», - одразу ж акцентує увагу АСН народний депутат від «Народного фронту» Андрій Тетерук на центрвиборчкомівцях.

Про те, чи висуватиме НФ кандидатів у якомусь з округів – анічичирк. Одразу термінові справи в залі, голосування. Обіцяє повернутися і договорити. І демонструє дива швидкості в маневруванні від диктофону. Причому так робив не лише Тетерук, а й інші представники «Народного фронту».

Це не дивно, адже, зрозуміло, послідувало б запитання про те, чи намагатиметься Арсеній Яценюк зайти до парламенту по одному з них. Бо, кажуть, у НФ прораховується можливість взяти округ Ігоря Насалика. Адже це Івано-Франківщина, де можна було б поборотися. Але! У 85-му, стверджують, ніхто НФ не поступиться. По Калушу планує йти брат нинішнього чиновника - Сергій Насалик. І має високі шанси пройти. Бо округ «пригодований». Та й інші бажаючі є.

Радикальний боєць

Олег ЛяшкоОлег Ляшко«Центральна виборча комісія, яка діє в незаконний спосіб (дев’ятий рік замість передбачених законом семи), навмисно, всупереч вимогам закону, не призначає вибори, бо виконує вказівки влади. Це політичні рішення, які продиктовані невпевненістю влади у тому, що вона виграє на цих округах», - стверджує лідер Радикальної партії Олег Ляшко.

Про учать у перегонах скромно: «Побачимо. Я – рядовий боєць партії. Партія буде вирішувати». Натомість АСН уже відомо, що за один додатковий мандат радикали боротимуться стовідсотково. До забігу в окрузі Атрошенка (№206, Чернігівська обл.) готується Дмитро Блауш, який висувався від Радикальної партії на проміжних виборах за 205-м округом, але пізніше зняв свою кандидатуру.

Та не тільки ляшківці на цей округ оком накинули. Ймовірно, в боротьбу включиться також колишній очільник СБУ Валентин Наливайченко.

«Свободу» не спинити?

Михайло ГоловкоМихайло Головко«Це винятково політичне питання. Рішення щодо виборів ухвалює не ЦВК, а Банкова. Щойно буде зрозуміло, під кого ці вибори – воно з’явиться. «Свобода» братиме участь у виборах. Це однозначно. Чи висуватимемо кандидатів в усіх округах, чи в кількох? Це ще не розглядали. Спершу має бути рішення ЦВК, яка тягне, бо не отримала на це поки що команди з Банкової», - ділиться з АСН своїм поглядом на ситуацію народний депутат-свободівець Михайло Головко.

АСН з власних джерел відомо, що ВО «Свобода» впритул приглядається до двох округів: Єремєєва і Насалика. Наразі розглядається можливість, що по Волині (№23) піде Олег Тягнибок. Та це ще не стовідсотково вирішено. Бо «заруб» прогнозується потужний. Людина Коломойського - Ігор Палиця - вже давно накинув оком на нього. До того ж соратники покійного Ігоря Єремєєва теж не збираються здаватися без бою.

За мандат від Франківщини може позмагатися кризовий менеджер ВО «Свобода» - колишній віце-спікер парламенту Руслан Кошулинський, який служив, був в АТО та, на відміну від партії, не має шлейфу негативного іміджу (вона свого часу делегувала на посаду генерального прокурора Олега Махніцького, також були звинувачення свободівців у тероризмі та кровопролитті біля ВР 31 серпня цього року, підозри у причетності до розстрілів на Грушевського 20 лютого 2014-го та ін).

Опозиційне блокування

Олександр ВілкулОлександр Вілкул«Влада штучно блокує проведення виборів. Ми теж за те, щоб вибори в п’яти округах відбулися. У Дніпропетровській області ми будемо брати участь. За решту округів поки що сказати не можу», –– радісно відзвітував АСН про позицію заступник голови депутатської фракції політичної партії «Опозиційний блок» Олександр Вілкул.

Прізвища кандидатів не назвав, мовляв, «у нас ще триває дискусія». Сказав скромно, а ось посмішку задоволену втримати не зміг. Бо розуміє – електоральні позиції має серйозні. Адже Геннадія Корбана як конкурента нейтралізовано (умовою його звільнення ніби було саме його усунення з політики і відмова від округу Філатова).

Ймовірно, що за 27-м спробує відновити втрачене через рішення Блоку Петра Порошенка депутатство Єгор Фірсов. Та «важковаговиком» він у цій компанії, принаймні поки що, не виглядає.

Cherchez la femme

Хоча політики відверто про свої апетити мовчать, зрозуміло: вибори на п’яти округах мають відбутися у літню неділю. І дата вигідна. Адже тоді електорат більше цікавитиметься відпочинком, аніж політикою, політична воля провести є. До цих виборів активно готуються. Хоч і по-українськи: прораховуючи шанси, ділячись, поступаючись за вигоди.

Та головне тут дещо інше – блискавично швидка заміна «простроченого» складу ЦВК. У планах створити команду з кандидатур від двох фракцій – Блоку Петра Порошенка і «Народного фронту». Іншим – зась. Аргумент: усі, хто не захотів увійти в коаліцію, - вільні. Що ще цікаво - серед нових не буде «бувалих».

Понад те, влада далі планує нарощувати ґендерну рівність. Очолити Центрвиборчком, за інформацією, отриманою АСН з достовірних джерел, може жінка. Нині вона депутат. І, звісно, член фракції Блоку Петра Порошенка. Методом простих виключень вираховуємо – цілком імовірно, Наталія Агафонова, голова підкомітету з питань конституційного законодавства та конституційного судочинства Комітету Верховної Ради України з питань правової політики та правосуддя.

Нові призначення в Центрвиборчкомі (якщо політичний вітер не зміниться або ті, кого хочуть залишити за бортом, не почнуть сильно брикатися) можуть відбутися дуже швидко: цього четверга, 21 квітня 2016 року. Тоді ж орієнтовно планують вирішити й питання нового генпрокурора, яким нібито має стати людина, наближена до Ігоря Кононенка. Та то вже зовсім інша історія.

Юлія Артамощенко, АСН

Читайте АСН в Google News
Новини партнерівІнші важливі новини і публікації
Гороскоп від Павла Глоби на 29 листопада 2023 року
Гороскоп від Павла Глоби на 29 листопада 2023 року
Для всіх знаків зодіаку День підходить для довгострокового планування та наведення порядку у справах
Гороскоп на 29 листопада 2023 року: що обіцяють астрологи
Гороскоп на 29 листопада 2023 року: що обіцяють астрологи
♈️ Овен (21 березня – 19 квітня) Сьогодні ваша енергія на висоті Можливо, ви знайдете вирішення якогось склад....
Любовний гороскоп на 29 листопада 2023 року: що обіцяють астрологи
Любовний гороскоп на 29 листопада 2023 року: що обіцяють астрологи
♈️ Овен (21 березня - 19 квітня) Сьогодні ваша енергія привертатиме увагу оточуючих У коханні будьте відкрити....
Гороскоп від Тамари Глоби на 29 листопада 2023 року
Гороскоп від Тамари Глоби на 29 листопада 2023 року
Гороскоп від Тамари Глоби на 29 листопада є порадником для тих, хто прагне розгадати таємниці свого майбутньог....
Безугла проти Залужного. Що означає атака депутата на головкому ВСУ
Безугла проти Залужного. Що означає атака депутата на головкому ВСУ
Депутат Верховної ради України Мар'яна Безугла розкритикувала головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного за те, ....
більше матеріалів
/-0,38050818443298-/ /-pc-/
Top