На підтримку російських опозиціонерів, засуджених за інакомислення, на пікет у Києві вийшли кілька десятків людей.
Це Володимир Іонов - російський громадський активіст. Ще кілька місяців тому він виходив на поодинокі пікети в центрі Москви.
Нині він у синьо-жовтій курточці прийшов до дверей посольства РФ у Києві. І сьогодні опозиціонер не один - із ним поруч інші мітингувальники. Вони всі, як і Володимир, вийшли підтримати громадянського активіста Ільдара Дадіна, засудженого 7 грудня минулого року в Росії на три роки позбавлення волі.
«Він наш особистий друг», - каже дружина Володимира Іонова Ольга Браун і зітхає. Каже, що на апеляцію немає ніякої надії - все вирішено не в стінах суду. «Але ж там буде ще гірше. Розкриють зараз цей гнійник і як поллється...», - продовжує вона.
У самому посольстві зовнішні ролети щільно закриті. І тільки через кілька невеликих щілин видно світло люстр.
«І будівля жахлива, і атмосфера. Одним словом - Мордор, - констатує Браун. - Вони ж там усі бояться - живуть в атмосфері брехні». - У жінки в очах видно сльози. «Ось так стоїмо з плакатом у Києві вільно. Удару в спину не чекаю. І охороняти нікого не треба. У Москві ж б'ють», - продовжує вона. А потім говорить: «Ви бачили, який плакат у Володі? Напередодні він у мене запитав, як ми знайдемо в Києві це посольство? Я відповідаю, що знайдемо це г ... Запитує: «Що за запахом?» А потім взяв і написав цей плакат».
Володимир показує кілька склеєних скотчем листочків. На них напис чорним і червоним маркерами: «Нашел посольство РФ по запаХУ».
У інших мітингувальників теж плакати. Більшість зроблені власноруч.
Написи на них говорять: «Промолчи, и завтра придут за тобой», «Россия - тюрьма», «Россия рухнет, и свобода вас встретит».
А щоб було зрозуміло, що активісти сьогодні не жартують, коли кричать у вікна, що Путін - злочинець, вони вирішили повісити російського президента. Щоправда, поки у вигляді пластмасового опудала.
Ланцюжок активістів замикає пара киян.
«Ми прийшли підтримати Ільдара Дадіна, - каже Андрій. - Ми стежимо за подіями в Росії, знаємо про цю статтю - за три адміністративних порушення йде одне кримінальне. Це дозволяє будь-яку людину запроторити за ґрати. В Україні теж був закон від 16 січня 2014 року. На щастя, ми змогли його заблокувати і скасувати».