Хеллоуїн — одне з найбільш загадкових та хвилюючих свят, яке щороку відзначається в ніч з 31 жовтня на 1 листопада. Незважаючи на свою популярність у всьому світі, коріння його сягає далекого минулого, і він пов'язаний з безліччю традицій і вірувань.
Свято Хелловін вже давно стало довгоочікуваним днем, коли можна вбратися в карнавальні костюми і повеселитися в компанії однодумців. Експерти пропонують ближче познайомитися з історією цього загадкового та містичного дня, щоб провести його за всіма правилами і залучити удачу.
Історія Хеллоуїна починається понад дві тисячі років тому з кельтського свята Самайн, яке відзначалося на честь закінчення врожайного сезону і почало «темного» зимовий період. Кельти вірили, що цієї ночі межа між світами живих і мертвих стає тоншою, дозволяючи духам відвідувати земні простори.
З приходом християнства багато язичницьких традицій були перетворені. Так, у 835 році папа Григорій IV переніс святкування Усіх святих з травня на 1 листопада, що сприяло злиттю Самайну та нового християнського свята, також відомого як Хелловін.
Як і багато років тому, сучасні святкування Хеллоуїна включають низку унікальних традицій:
Хелловін — час для ворожінь та вірувань. Вважається, що якщо цієї ночі підпалити свічку, пофарбовану в чорний колір, і вимовити заклинання, можна дізнатися про своє майбутнє. Є вірування, що якщо побачити павука в Хелловін, це дух померлого близького, який прийшов захистити вас.
За прикметою в день свята потрібно обов'язково вдягнути навиворіт якусь річ. Найчастіше це носок. Вважається, що такий оберіг зробить людей непомітними для злих духів.
Святковий день не обходиться без зустрічей. За прикметою перша зустрінута людина здатна передбачити долю. Якщо він ввічливий і товариський, то незабаром ворожого чекає успіх. Якщо ж перехожий небалакучий і похмурий, то варто побоюватися каверзи і не довіряти нікому своїх таємниць.