Відсутність ентузіазму західних партнерів щодо Плану перемоги, запропонованого президентом України Володимиром Зеленським, а також несприятлива ситуація на полі бою змушують Київ шукати план Б, пише New York Times. Видання також розкриває, яку військову допомогу запитує Зеленський у таємній частині свого плану.
Як зазначає газета, жодна країна не погодилася дозволити Україні використовувати західне озброєння для ударів по території Росії, а також жодна велика держава публічно не підтримала запрошення України до НАТО, доки триває війна.
У зв'язку з цим "лобістський тур Зеленського США і Європою за останні шість тижнів можна вважати провалом", на думку New York Times.
Проте деякі військові аналітики та дипломати вважають, що головною цільовою аудиторією цього плану можуть бути самі українці. Зеленський, можливо, намагається показати своєму народу, що він зробив усе можливе, і готує його до того, що Україні, можливо, доведеться укласти угоду з Росією. Це дозволить також покласти відповідальність за таку потребу на Захід.
З огляду на ослаблення підтримки з боку західних партнерів, втрати на східному фронті та в Курській області, а також наближення виборів у США, які можуть змінити політику щодо України, у Зеленського, ймовірно, залишається лише кілька варіантів.
"Йому доводиться 'жебракувати', щоб просунути свій план і потім вдома заявити, що ми повинні діяти так. Принаймні він зможе сказати, що намагався і вичерпав усі можливості," — цитує видання Майкла Джона Вільямса, професора міжнародних відносин із Університету Сіракуз.
Зеленський робить все можливе, щоб США та інші союзники надали Україні необхідне озброєння, яке дозволяє йому вести переговори з позиції сили.
Зеленський неодноразово заявляв, що проти територіальних поступок, але нещодавно натякнув на один із підходів, який може дозволити Україні зберегти особу, навіть якщо їй не вдасться повернути всі території, окуповані Росією. "Ніхто юридично не визнає належність окупованих територій іншим державам", — зазначив він.
Запит на ракети "Томагавк" від Заходу
New York Times також повідомляє, що офіційні особи США, які спілкувалися з виданням на умовах анонімності, висловили невдоволення Планом перемоги Зеленського, назвавши його нереалістичним і майже повністю залежним від західної допомоги.
Видання стверджує, що у секретній частині свого плану Зеленський попросив ракети "Томагавк" як частину пакету неядерного стримування. За словами одного з високопосадовців, цей запит є "абсолютно нездійсненним".
Ракета "Томагавк" має радіус дії 2400 км, що більш ніж у сім разів перевищує дальність систем ATACMS, які Україна отримала в обмеженій кількості цього року.
Крім того, Україна поки що не надала переконливих доказів, як вона використовуватиме цю далекобійну зброю. Американські чиновники наголосили, що список цілей у Росії значно перевищує кількість ракет, які США чи їхні союзники могли б надати, не ставлячи під загрозу свої запаси, призначені для можливих конфліктів на Близькому Сході та в Азії.
Раніше четверо високопосадовців повідомили The New York Times, що Зеленський був здивований відмовою президента США Джо Байдена дозволити використання американських ракет великої дальності для ударів по території Росії під час їхньої зустрічі у Вашингтоні у вересні.