Ізраїль завдав масованого авіаудару за позиціями "Хезболли" на півдні Лівану. Ця операція стала відповіддю на недавні вибухи тисяч портативних пристроїв – пейджерів та рацій – бойовиків цього угруповання.
Атака почалася в той момент, коли лідер "Хезболли" Хасан Насралла виступав із промовою, в якій звинуватив Ізраїль в організації вибухів, внаслідок яких загинули десятки людей, включаючи цивільних та дітей, а сотні зазнали поранень. За його словами, було підірвано близько 4 тисяч пристроїв і деякі постраждалі ще не включені до офіційних списків. "Це чистий тероризм", - заявив Насралла, назвавши те, що сталося "різанями вівторка" і "різанями середовища".
Голова Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) Тедрос Аданом Гебрейєсус повідомив, що вибухи пейджерів і рацій серйозно порушили роботу охорони здоров'я Лівану. ВООЗ уже розподілила запаси крові та травматичних наборів у країні.
19 вересня в соціальних мережах з'явилися кадри ізраїльських військових літаків над Бейрутом, які, ймовірно, завдавали ударів по цілям на півдні Лівану. Ізраїльські військові підтвердили, що двоє їхніх солдатів загинули у боях на північному кордоні з Ліваном.
У заяві Армії оборони Ізраїлю наголошується, що їхньою метою є знищення "терористичного потенціалу та інфраструктури" "Хезболли", яка, за їхніми словами, використовує цивільні об'єкти для прикриття військових операцій у південному Лівані.
Міністр оборони Ізраїлю Йоав Галант заявив, що Ізраїль відкриває новий етап війни, зміщуючи фокус на північні рубежі. Галант зазначив, що військові дії продовжуватимуться, якщо дипломатичні зусилля проваляться. У свою чергу, Насралла пообіцяв удар у відповідь Ізраїлю, не розкриваючи деталей, але підкресливши, що розплата неминуча.
Лідер "Хезболли" також заявив, що ізраїльтяни, евакуйовані з півночі, не зможуть повернутися додому, доки не припиниться ізраїльська агресія в секторі Газа та на Західному березі Йордану.
Прем'єр-міністр Лівану Наджіб Мікаті закликав ООН зайняти жорстку позицію проти Ізраїлю, заявивши, що дії Ізраїлю загрожують не лише Лівану, а й "людству загалом".
Західні країни та Ізраїль давно визнали "Хезболлу" терористичною організацією, а поточні військові дії посилюють напруженість у регіоні.
Як зазначає кореспондент ВВС Френк Гарднер, багато прихильників Ізраїлю вважають операцію з пейджерами тактичним успіхом, який демонструє відновлення роботи спецслужб. Проте Ізраїль поки не визнає своєї причетності до цих вибухів.
У короткостроковій перспективі ця операція серйозно порушила комунікацію всередині "Хезболли", що може ускладнити координацію між її керівництвом та підрозділами у південному Лівані. Однак конфлікт на північному кордоні Ізраїлю триває, і, як багато хто побоюється, якщо ситуація не стабілізується, виникне питання про доцільність такої операції.