counter

Як Угорщина намагається перешкоджати українській євроінтеграції


Переглядів: 116


Як Угорщина намагається перешкоджати українській євроінтеграції

На початку року Міністерство закордонних справ Угорщини передало Україні документ із 11 пунктів-"прохань". Виконання цих умов дозволить уряду Віктора Орбана «підняти шлагбаум» на шляху до української євроінтеграції. Цікаво, що Угорщина проти оприлюднення списку цих вимог.

Поверніть, як за Януковича

Деякі угорські вимоги можна назвати логічними та здійсненними, такі як забезпечення випускникам переведення на угорський завдань ЗНО та НМТ.

Але інші вимоги категорично неприйнятні для України. Наприклад, Угорщина наполягає на відновленні статусу «школа національної меншини» з навчанням угорською мовою, якщо в школі є хоча б один угорський клас.

По суті, Угорщина вимагає скасувати законодавчі зміни щодо національних меншин, прийняті після Революції гідності. На думку глави МЗС Угорщини Петера Сійярто, після 2014 року в Україні скоротилися права національних меншин.

Найбільш проблемні питання

  • Гарантоване законом представництво національних меншин у парламенті. Для виконання цієї вимоги Україні необхідно змінити виборчу систему. Однак тут Будапешт готовий до компромісу.
  • Скасування вимог для обраних посадових осіб знати державну мову та виступати нею на засіданнях рад. Угорщина наполягає, щоб депутатом облради і навіть Верховної Ради міг стати угорець, який не володіє українською мовою.
  • Визначення місць із особливим рівнем гарантії прав угорців в Україні. Угорщина вимагає визнати «традиційно угорськими» усі населені пункти Закарпаття, навіть ті, де угорці історично ніколи не жили. Підставою для цього є перепис 2001 року, за яким частка угорців у Закарпатській області становила понад 10%. За останні 20 років їхня кількість скоротилася майже вдвічі, головним чином через видачу угорських паспортів.

Юридичний статус угорських «прохань»

Ці 11 пунктів не закріплені у переговорній рамці України з ЄС. Хоча Угорщина і намагалася інтегрувати їх туди, в якийсь момент навіть отримавши згоду європейських партнерів, які не одразу зрозуміли її маніпуляцію.

Однак ситуація змінилася, і це визнали у МЗС Угорщини. Проте деякі неприємні для України деталі все ж таки увійшли до рамки:

  • Згадка про мову освіти та права меншин.
  • Вимога виконання угод з державами-членами ЄС на шляху до членства.

Що стоїть за 11 пунктами?

Залишається незрозумілим, чи готовий Будапешт до компромісу чи його «прохання» — лише прикриття для блокування української інтеграції. Не можна виключати останнє, оскільки Орбан неодноразово демонстрував, що доля та права угорської меншості в Україні для нього є лише інструментом для досягнення політичних цілей.

Незважаючи на угорський опір, початок переговорного процесу про вступ України до ЄС показує, що Європа все ж таки на боці України.


Читайте АСН в Google News




Новини партнерів



Інші важливі новини і публікації
Кошеня в будинку: що потрібно знати про маленьких мурликів
Кошеня в будинку: що потрібно знати про маленьких мурликів
Коли в будинку з'являється маленьке кошеня, власнику необхідно забезпечити належний догляд Що потрібно придба....
Відкриття чакр: як досягти внутрішньої гармонії
Відкриття чакр: як досягти внутрішньої гармонії
Чакри — це енергетичні рівні розвитку Це наші внутрішні центри сили, якими протікає енергія
Як створити місце сили у своїй квартирі
Як створити місце сили у своїй квартирі
Будинок може не тільки захищати нас від зовнішніх факторів, але й надавати сили Такий куточок можна створити у....
Життя без стресу: як дійти згоди із собою та зі світом
Життя без стресу: як дійти згоди із собою та зі світом
Стрес є невід'ємною частиною життя сучасної людини Незважаючи на те, що в житті кожного з нас бувають складні ....
Як боротися з негативними енергетичними впливами
Як боротися з негативними енергетичними впливами
Кожна людина зазнає негативного впливу: втома, дратівливість та раптові болі – ознаки енергетичної атаки Борот....
більше матеріалів
/-0,35794711112976-/ /-pc-/
Top