На початку року Міністерство закордонних справ Угорщини передало Україні документ із 11 пунктів-"прохань". Виконання цих умов дозволить уряду Віктора Орбана «підняти шлагбаум» на шляху до української євроінтеграції. Цікаво, що Угорщина проти оприлюднення списку цих вимог.
Деякі угорські вимоги можна назвати логічними та здійсненними, такі як забезпечення випускникам переведення на угорський завдань ЗНО та НМТ.
Але інші вимоги категорично неприйнятні для України. Наприклад, Угорщина наполягає на відновленні статусу «школа національної меншини» з навчанням угорською мовою, якщо в школі є хоча б один угорський клас.
По суті, Угорщина вимагає скасувати законодавчі зміни щодо національних меншин, прийняті після Революції гідності. На думку глави МЗС Угорщини Петера Сійярто, після 2014 року в Україні скоротилися права національних меншин.
Ці 11 пунктів не закріплені у переговорній рамці України з ЄС. Хоча Угорщина і намагалася інтегрувати їх туди, в якийсь момент навіть отримавши згоду європейських партнерів, які не одразу зрозуміли її маніпуляцію.
Однак ситуація змінилася, і це визнали у МЗС Угорщини. Проте деякі неприємні для України деталі все ж таки увійшли до рамки:
Залишається незрозумілим, чи готовий Будапешт до компромісу чи його «прохання» — лише прикриття для блокування української інтеграції. Не можна виключати останнє, оскільки Орбан неодноразово демонстрував, що доля та права угорської меншості в Україні для нього є лише інструментом для досягнення політичних цілей.
Незважаючи на угорський опір, початок переговорного процесу про вступ України до ЄС показує, що Європа все ж таки на боці України.