У ніч проти 20 червня фашистська росія провела масовану атаку на українську енергетичну інфраструктуру. Внаслідок цього пошкоджено об'єкти у чотирьох областях: Вінницькій, Дніпропетровській, Донецькій та Київській.
Адміністрація Києва повідомила, що всі безпілотники, які атакують столицю, були збиті на підступах до міста. Руйнувань та постраждалих у Києві не зафіксовано. Проте у Броварському районі пошкоджено високовольтні електромережі. Енергетики компанії ДТЕК оперативно підключили близько 5250 будинків до резервних джерел харчування та продовжують роботи з відновлення електропостачання.
Українські сили ППО збили 5 російських безпілотників та 4 ракети в районі Нікополя, Кривого Рогу та Синельникового. Внаслідок атак постраждали чоловіки у віці 30, 41 та 63 років, двоє з них госпіталізовані у стані середньої тяжкості. У Нікопольському районі пошкоджено 7 приватних будинків, 5 господарських споруд, автомобілі та лінії електропередачі.
Обласна адміністрація повідомила про пошкодження об'єкта критичної інфраструктури, ураженого уламками збитого дрону-камікадзе "Шахед". Троє енергетиків зазнали поранень, і обладнання станції серйозно пошкоджено. Це вже сьома атака на теплоелектростанції України протягом останніх трьох місяців.
Командування Повітряних сил ЗСУ заявило, що Росія запустила:
ЗСУ вдалося знищити 32 цілі, включаючи всі "Шахеди", 4 крилатих ракети Х-101/Х-555 та одну авіаційну ракету Х-59. Протиповітряна оборона працювала у Дніпропетровській, Запорізькій, Донецькій, Миколаївській, Херсонській, Харківській, Київській, Черкаській, Полтавській та Вінницькій областях.
З початку весни 2024 року Росія проводить систематичні атаки на українську енергетику, завдаючи значних збитків тепловим та гідроелектростанціям. За словами гендиректора ДПЕК Максима Тимченка, компанія втратила 86% генеруючих потужностей. Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що країна втратила понад 9 гігават генеруючих потужностей, що становить половину всього енерговиробництва.
Ці атаки мають довгострокові наслідки, і відключення світла продовжаться з перервами протягом усього літа, оскільки атомні електростанції проходять планове обслуговування, а споживання електрики зростає через підвищення температури та роботи кондиціонерів.