19 червня православні віруючі за новим церковним календарем(2 липня - за старим) згадують апостола Юду, брата Господнього, а також мученика Зосими та преподобного Іоанна Пустельника
19 червня за старим календарним стилем - преподобного Віссаріона, чудотворця Єгипетського.
Народне свято 19 червня відоме під назвами Зосима-бджільниця, День пасічника, Іларіон пропільник.
19 червня наші предки займалися роботами на пасіках, купували нових бджіл та торгували продукцією бджільництва. День Зосима Пасічника традиційно вважається особливо вдалим для пасічників, віщуючи успіх у всіх їхніх починаннях.
Згідно з народними прикметами, цього дня рекомендується вжити хоча б трохи домашнього меду, пилку або бджолиних сот. Цього дня такі продукти вважаються особливо корисними та приносять подвійну користь.
У народному календарі 19 червня відзначається свято Зосима Пасічник, назване на честь святого мученика Зосими Аполлоніадського, чия пам'ять також шанується цього дня.
Згідно з прикметами, щодо поведінки бджіл у цей день можна судити про погоду:
Також є повір'я, що 19 червня бджоли жалять лише недобрих людей. Раніше ми розповідали, що робити за укусу бджоли - ці правила можуть врятувати життя.
Сьогодні, як і будь-якого іншого дня, церква не схвалює сварок, образ, наклепів, виступає проти жадібності, заздрості та зневіри.
Народні прикмети радять цього дня не відмовляти у допомозі, інакше сам можеш опинитися у складній ситуації. Не рекомендується позичати гроші, а також перераховувати бджіл пасічникам, щоб уникнути хвороб і загибелі комах.
Святий Зосима вважається покровителем сім'ї. У нього просять благополуччя для сім'ї, а закохані моляться святому за міцне кохання.
Цей день вважається вдалим для початку нових справ, таких як ремонт або переїзд — усі починання 19 червня обіцяють бути успішними. Також у цей день рекомендується віддавати борги: якщо повернути навіть невелику частину, це привабить фінансове благополуччя та достаток до дому.