Не тільки штраф у 17 тисяч гривень: юрист пояснив, скільки доведеться платити ухилистам.
За ухилення від військової служби в Україні передбачено різні заходи покарання, та штраф у розмірі 17 тисяч гривень – ndash; це лише частина можливих санкцій. Крім штрафу, ухилісти можуть зіткнутися з додатковими фінансовими зобов'язаннями та юридичними наслідками, зокрема їм доведеться сплатити виконавчі витрати. Про це юрист з військової тематики та мобілізації Антон Ревенко повідомив в ефірі телеканалу "Київ24.News".
Юрист пояснив, що у разі ухилення від призову можуть застосовуватися такі заходи:
Штрафи: Розмір штрафу може змінюватись в залежності від конкретних обставин справи і може бути значно збільшений у разі повторних порушень.
Адміністративна відповідальність: Крім штрафу, ухилісти можуть бути притягнуті до адміністративної відповідальності, що може включати виправні роботи або адміністративний арешт.
Кримінальна відповідальність: У особливо тяжких випадках ухилення від призову може спричинити кримінальну відповідальність, що загрожує позбавленням волі на строк до кількох років.
Компенсаційні виплати: Ухилісти можуть бути зобов'язані відшкодувати державі витрати, понесені у зв'язку з їх розшуком та притягненням до відповідальності.
"Це обов'язок громадянина - сплатити цей штраф. Навіть якщо немає коштів, здійснюють відповідні арешти майна. Здійснюється опис. Тобто, виконавці мають доступ до всіх реєстрів нерухомого майна. Якщо боржник є власником певного нерухомого майна, наприклад, квартири, накладається арешт на це майно, і особа не може нічого з цим робити", - сказав Ревенко.
За його словами, потім це майно можуть реалізувати на аукціоні.
Таким чином, ухилення від військової служби може обійтися значно дорожче, ніж просто сплата штрафу 17 тисяч гривень. Юристи рекомендують громадянам відповідально ставитися до своїх обов'язків і не намагатися уникнути призову, щоб не зіткнутися з серйознішими наслідками.
В той же час, військовозобов'язані, які отримали по кілька штрафів за порушення обліку і не з'явилися в ТЦК, можуть бути притягнуті до кримінальної відповідальності. Якщо порушник не сплачує ні перший штраф, ні другий, не з'являється для оновлення своїх облікових даних після сплати штрафу, то підпадає під кримінальну відповідальність за порушення закону про мобілізацію.