У країні на болотах мерзенний кремлівський карлик путін напевно щодня щасливий від того, що йому дуже пощастило з "глибинним народом", який готовий терпіти поневіряння, приниження, знущання, але здатний протестувати тільки мовчки і на колінах.
Громадський тиск на недоумкуватого діда з питання припинення війни фактично не має значного впливу, оскільки націоналістичні настрої зміцнюють його підтримку, а жорсткі репресії придушують будь-які прояви протесту.
Вторгнення російської армії вбивць, ґвалтівників і мародерів в Україну вже стало звичайним явищем у повсякденному житті багатьох мешканців боліт на росії, незважаючи на очікування, що міжнародні санкції та ізоляція, що поглиблюється, зрештою викличуть їхні протести проти путіна. Натомість багато хто не висловлює протесту, а, навпаки, гуртується навколо прапора. term-facing-little-opposition-to-russia-s-war-in-ukraine?srnd=homepage-europe" target="_blank" rel="nofollow noopener">Bloomberg.
"Кремль використовує найбільший європейський конфлікт з часів Другої світової війни для реорганізації Росії, поєднуючи затятий націоналізм з потужною сумішшю ностальгії за радянськими часами та імперським традиціям із придушенням інакодумства, що посилюється. У результаті Путін не зазнає особливого тиску всередині країни з приводу припинення бойових дій , незважаючи на величезні воєнні втрати", - пише видання.
За словами соціолога Анни Кулешової, із Групи соціального прогнозування, це різко контрастує з першими місяцями після вторгнення у лютому 2022 року, коли багато росіян реагували на те, що відбувається гнівом, депресією та шоком.
"Коли немає гідного виходу із ситуації, немає можливості виїхати, а є необхідність заробляти гроші та ростити дітей, то легше прийняти нову реальність, ніж нескінченно чинити опір їй", - каже Кулешова.
За даними Bloomberg, війна стала невід'ємною частиною життя всіх верств українського суспільства. У багатьох школах діти надсилають подарунки та листи солдатам-фронтовикам та навчаються на спеціальних уроках, де пропагується "правильна" ідеологія. Медіа, включаючи телебачення та радіо, заповнені військовою тематикою, представляючи учасників конфлікту в Україні як спадкоємців покоління, яке перемогло німецько-фашистське вторгнення під час "Великої Вітчизняної війни", ігноруючи той факт, що в цьому випадку агресором виступає Росія. Кампанії по набору в армію пропонують щедрі бонуси та високі зарплати тим, хто наважиться "стати справжнім чоловіком" і вступити до лав контрактників.