Палата представників США після багатьох тижнів зволікання впевненою більшістю проголосувала за законопроект, що виділяє близько 61 млрд доларів на цілі, які прямо чи опосередковано пов'язані з підтримкою України. Після завершення законотворчого процесу Вашингтон зможе відновити військові постачання Києву, які перервалися на кілька місяців.
За законопроект висловилися як демократи, так і республіканці: 311 голосували за, 112 проти. Серед демократів допомогу Україні підтримали усі 210 присутніх. Серед республіканців 101 особа проголосувала «за», але більше половини, 112 конгресменів, «проти».
Бюджетний запит ще має знову затвердити Сенат, де допомогу Україні підтримує впевнена більшість законодавців. Лідер сенатської більшості демократ Чак Шумер написав у соцмережах, що сенатори «закінчать перше голосування у вівторок». Це буде не останнє голосування, але очікується, що упродовж наступного тижня законопроект пройде через Сенат.
Потім його має підписати президент-демократ Джо Байден, який обіцяв зробити це негайно, як тільки документ надійде до нього.
Законопроект про підтримку України передбачає витрати на загальну суму 60,84 млрд. доларів, але це включає 23,2 млрд. на заповнення американських військових запасів, що скоротилися після військових поставок Києву, і 11,3 млрд. на поточну діяльність американських військових у регіоні, таку як навчання українських військовослужбовців за межами їхньої країни та військова присутність у країнах східного флангу НАТО.
Як писали цього тижня Politico та Washington Post, Пентагон заздалегідь підготував велику партію відновленої військової допомоги Україні, тож після остаточного затвердження бюджету на доставку боєприпасів української армії піде «менше тижня».
Також у суботу Палата представників окремо проголосувала за пакети допомоги Ізраїлю та Тайваню. Спочатку вони входили в єдиний пакет із бюджетом на підтримку України, але зрештою спікер палати вирішив їх розділити. Їх також має повторно затвердити Сенат, після чого їх зможе підписати президент.
Україна та європейські союзники вітали рішення конгресменів, у Москві його назвали очікуваним та засудили.