Раніше були представлені три законопроекти щодо надання американської допомоги Україні, Ізраїлю та союзникам в Індо-Тихоокеанському регіоні.
Якщо законопроект, що стосується допомоги Україні, буде прийнятий, Державний департамент Сполучених Штатів та Міністерство оборони мають протягом 45 днів представити свою стратегію допомоги країні. Документ передбачає виділення 61 мільярда доларів у зв'язку з війною в Україні, включаючи 23 мільярди на поповнення американських арсеналів.
Сьогодні Палата представників провела процедурне голосування, яке дозволить винести документи на голосування вже сьогодні, 20 квітня.
Згідно із заявою представника Міністерства оборони США, генерал-майора Пета Райдера, Пентагон зможе оперативно направити військову допомогу Україні, якщо рішення про надання цієї підтримки буде ухвалене Палатою представників та Сенатом. Про це сьогодні повідомив український журналіст Остап Яріш у своєму мікроблозі в мікроблозі. (раніше - Twitter).
"Щойно допомогу Україні схвалять у Палаті представників та Сенаті, у Пентагоні готуються оперативно відправити Києву пакет озброєнь, який серед іншого включатиме здібності ППО та артилерії", - сказав Райдер.
Посол України в США Оксана Маркарова також заявила в ефірі національного телемарафону "Єдині новини", що після прийняття законопроекту про допомогу Україні в Конгресі, Сполучені Штати Америки зможуть оперативно перейти до постачання озброєнь для наших військових.
"Пентагон із нашим Міноборони не переставав щодня працювати над пошуками зброї і такі пакети готуються", - додала Маркарова.
"Сподіваємося, що правки, які зменшують або виключають допомогу Україні, будуть відхилені, - зазначила Маркарова.
Посол нагадала, що у разі успішного проходження пакету через Палату представників він буде передано на розгляд Сенату як зміни до сенатського законопроекту про міжнародну допомогу США HR.815, який був прийнятий у лютому. Це має спростити процедуру затвердження пакету у Сенаті, додала посол