Британський парламент у першому читанні розглянув пропозицію щодо запровадження найсуворішого в Європі закону про боротьбу з курінням. За цим законопроектом, ініційованим прем'єр-міністром Ріші Сунаком, підлітки, що народилися після 2009 року, не зможуть легально придбати цигарки на території Великобританії.
У Німеччині також обговорюють можливість запровадження аналогічних заходів для вирішення проблеми куріння. Буркхард Блінерт, комісар федерального уряду по боротьбі з наркотиками, висловив думку, що жорсткий закон про тютюн має стати взірцем для наслідування.
«Ми можемо взяти приклад із тієї серйозності, з якою проблема куріння розглядається в інших країнах. Я говорю це з першого дня свого перебування на посаді: ми маємо величезну потребу в діях. Щорічно у Німеччині від куріння помирає 127 000 людей. Так продовжуватися не може, — заявив Блінерт.
Експерт із Німецького онкологічного дослідницького центру, Катрін Шаллер, наголошує, що Німеччина протягом багатьох років вживала заходів щодо профілактики куріння з недостатньою рішучістю, найчастіше реагуючи лише на рекомендації Європейського союзу.
Депутат Бундестагу від ХДС та експерт у галузі охорони здоров'я, Тіно Зорге, вважає, що нинішній уряд Німеччини неефективно вирішує проблему куріння.
«Правляча коаліція щойно легалізувала канабіс, який часто курять разом із тютюном. Це означає, що уряд відійшов далі від захисту некурців, ніж будь-коли раніше, — каже він.
Втім є і депутати, які виступають різко проти заборони на продаж тютюну.
«Ми, зелені, відкидаємо закон про заборону куріння, заснований на британській моделі. Заборони не призводять до припинення вживання алкоголю, марихуани чи цигарок. Що необхідно, так це більше профілактики, менше місць, де продаються курильні вироби, і вищий податок на тютюнові вироби, — вважає депутат Бундестагу від партії «Зелені» Янош Дамен.