Росія організувала "групи, які забезпечують захист кордону" з Україною, проте вони не здатні запобігти проривам у напрямку з Курської, Брянської та Білгородської областей.
Цю інформацію висловив військово-політичний аналітик з групи "Інформаційний опір" Олександр Коваленко в ефірі телеканалу < granitsa-s-ukrainoj-kovalenko-o-rejde-dobrovoltsev/" target="_blank" rel="nofollow noopener">FREEДІМ. За його словами, мається на увазі 45 неповністю укомплектованих батальйонно-тактичних груп "Брянськ", "Курськ" та "Білгород", що включають 35 тисяч основних бійців та 1000 осіб резерву.
"При цьому вони недоукомплектовані танками. Там всього загальна кількість близько 200 танків, близько 600 ББМ, досить велика кількість артсистем - понад 800. Але це обумовлено тим, що дані групи військ задіяні не так для того, щоб оборонятися, як для завдання терористичних артилерійських ударів ствольною артилерією, мінометами, реактивними системами залпового вогню по території України - Харківської та Сумської областей", - пояснив він.
На думку Коваленка, у російських збройних сил недостатньо ресурсів для ефективного контролю за кордоном з неокупованими територіями України, довжиною понад 750 кілометрів.
"Тобто на одну, грубо кажучи, батальйонно-тактичну групу припадає 16 км фронту, умовно. Але це більш ніж у чотири рази більше від функціоналу повноцінно сформованої, укомплектованої повністю, боєздатної БТГ", - додав експерт.
>
На його думку, саме через це російські угруповання не можуть ефективно протистояти навіть невеликим групам із диверсійно-розвідувальними можливостями рейдового типу.
12 березня Легіон "Свобода Росії", "Російський добровольчий корпус" та "Сибірський батальйон", які воюють на боці України, розпочали обмежену спецоперацію на території Росії.
Повідомлялося, що вони зайшли на територію Курської та Білгородської областей. Всі ці дні систематичні з'являлися повідомлення про бої та обстріли.
Нещодавно російські добровольці оголосили про підняття прапорів у селищах Козинка та Горьківський на Білгородщині.