Канцлер ФРН Олаф Шольц підтвердив свою позицію щодо ненаправлення в Україну далекобійних ракет Taurus. За його словами, це може призвести до подальшої ескалації конфлікту та фактично позначити пряму участь Німеччини у війні. Про це він повідомив під час "години запитань і відповідей" у Бундестазі в середу, передає Укрінформ.
"Для мене відправка в Україну ракет виключена... Це кордон, який я як канцлер не можу перетнути", - сказав Шольц.
Він підкреслив, що необхідно гарантувати неучасть Німеччини, адже, на думку Шольца, застосування таких ракет потребує участі німецьких солдатів. Це неприпустимо, навіть якщо солдати фактично не перебуватиму на території України, заявив глава уряду.
Він виключив можливість використання цих ракет з радіусом дії до 500 км без контролю з боку німецьких військових, вказавши, що це було б безвідповідально і не тільки призвело б до ескалації конфлікту, а й означало б пряму участь у війні.
>
"Це також думка інших відповідальних політиків у Європі", - додав Шольц.
Водночас, відповідаючи на закиди опозиції щодо недовіри до українських партнерів, він зазначив, що Україна чітко виконувала взяті на себе зобов'язання перед західними постачальниками озброєння.
"Ми довіряємо Україні, те, що ми є другим найбільшим за обсягами надання підтримки партнером, - це показник великої довіри", - наголосив Шольц.
Він зазначив, що ніхто в Європі не надає стільки допомоги Україні, як Німеччина, і підтвердив, що з початку повномасштабної війни Німеччина надала, зобов'язалася або запланувала допомогу на 28 млрд євро. Також канцлер підкреслив, що у бюджеті на цей рік Берлін виділив понад 7 млрд євро на військову допомогу Україні, Франція – 3 млрд, Великобританія – 2,5 млрд.
Крім цього, Німеччина, за його словами, випереджає інші країни заходу у постачанні Україні багатьох систем озброєнь.
Зараз Україні, за оцінками Шольца, потрібно більше боєприпасів, систем ППО тощо, тому важливо виконати всі ці обіцянки.
Шольц наголосив на важливості продовження підтримки України, щоб та могла захищати себе, і заявив, що уряд та парламент зроблять усе можливе для цього.
"Ми невідкладно мобілізуватимемо допомогу", - пообіцяв політик.
Він також вважає, що вирішення питання щодо кожної окремої системи озброєнь є центральним завданням. На його думку, цей підхід не можна вважати слабкістю.