У США закінчується «супервівторок» — день, коли на попередніх виборах кандидатів у президенти США від двох провідних партій голосують республіканці та демократи в 15 штатах і одній заморській території. Офіційних результатів ще немає, але, за попередніми розрахунками, скрізь впевнено перемагають президент-демократ Джо Байден та екс-президент від Республіканської партії Дональд Трамп.
Згідно з проекціями-розрахунками партнера Бі-бі-сі, мовної компанії CBS, Байден перемагає у всіх 11 штатах, де закінчилося голосування: в Алабамі, Арканзасі, Колорадо, Мене, Массачусетсі, Північній Кароліні, Оклахомі, Теннесі, Техасі та.
Крім того, перемогу Байдена сьогодні оголосив ще один штат, Айова, де члени Демократичної партії голосували в січні за поштою.
Дональд Трамп, згідно з проекціями-розрахунками CBS, теж впевнено перемагає у всіх цих штатах, крім Массачусетса, де його перемога виглядає дуже ймовірною, але ще не до кінця гарантованою.
Голосування ще не закінчилося в найбільшому за населенням штаті, Каліфорнії, а також на Алясці і на тихоокеанській острівній території Американське Самоа.
У Республіканської партії претенденти на номінацію кандидатом у президенти, Дональд Трамп і Нікі Хейлі, борються в цей «супервівторок» за голосу 874 делегатів. У липні на з'їзді партії за офіційне висування кандидата голосуватимуть 2429 делегатів.
Штаб 77-річного Трампа розраховує, що до своїх уже наявних 243 голосів делегатів він сьогодні додасть переважну більшість з 874 голосів, а вже 12 березня, після праймеріз в Джорджії, забезпечить собі абсолютну більшість голосів на цю.
У 81-річного Джо Байдена на праймеріз і кокусах Демократичної партії серйозних суперників немає, і він не буде повторно висунутий кандидатом у президенти, тільки якщо сам зійде з дистанції.