Війна в Україні перебуває на стадії позиційних боїв, скорочується західна допомога, і російська армія активно просувається на кількох ділянках фронту. Однак фронт залишається без значних змін, і питання про те, як розвинеться ситуація, залишається відкритим.
Нова зброя, така як безпілотники, стає важливим елементом військової стратегії Росії та України. Однак, незважаючи на їх потенційний вплив, дрони не можуть замінити звичайні озброєння, необхідні для звільнення території. Війну все одно виграє піхота.
Україна прагне отримання західних винищувачів, у тому числі від Данії та Нідерландів. Кількість наданих винищувачів відіграє важливу роль, і якщо вони будуть у достатній кількості, це може вплинути на хід війни. Зараз Данія та Нідерланди разом обіцяють поставити їй понад 60 літаків F-16.
Проблеми з постачанням західного озброєння вже послабили українську армію. Питання про можливі перебої в постачаннях через майбутні зміни в політиці США може чинити додатковий тиск на ситуацію. Наприклад, брак боєприпасів уже призвело до того, що ЗСУ залишили Авдіївку. Незважаючи на те, що європейська допомога Україні зростає, вибори в США можуть призвести до скорочення поставок українцям.
В умовах затяжної війни, зумовленої нестачею ресурсів та техніки, обидві сторони можуть вирішити провести нову хвилю мобілізації у спробі змінити баланс сил на фронті.
В економічному плані, тоді як російська економіка продемонструвала стабільність завдяки величезним бюджетним видаткам на військові потреби. Але ця мілітаризована економіка, залежна від бюджетних грошей, вже перегріта — тобто вона навряд чи зможе зростати довго тими самими темпами. Якщо сама по собі економічна криза навряд чи зможе змінити хід війни, вона викличе соціальну напругу, на яку російській владі доведеться реагувати.