counter

"Онікс": що це за ракети, якими Росія обстрілює Одещину, і чи можна їх збити


Переглядів: 3


Онікс: що це за ракети, якими Росія обстрілює Одещину, і чи можна їх збити

Нещодавні події свідчать, що російська армія використовує ракети П-800 "Онікс" в обстрілах Одеської області. "Онікс" - це потужний протикорабельний засіб, розроблений ще в Радянському Союзі та частково модернізований в останні десятиліття. Ці ракети мають високу швидкість і маневреність, що робить їх важкою метою для засобів протиповітряної оборони. Однак, незважаючи на високу ефективність "Оніксів", існують методи та засоби протидії їм, включаючи застосування сучасних систем ППО та радіоелектронної боротьби.

Ось деякі методи, які можуть бути використані для протидії їм:

 1. Застосування зенітно-ракетних комплексів (ЗРК): Комплекси типу Patriot та SAMP/T можуть бути ефективними засобами протиповітряної оборони проти ракет "Онікс". Проте їх чисельності в Україні може замало для повного охоплення південних регіонів.

 2. Радіоелектронна боротьба (РЕБ): Застосування засобів радіоелектронної боротьби може ускладнити роботу ракети, включаючи її системи самонаведення. Однак ефективність цього методу може бути обмежена.

 3. Знищення пускових установок "Бастіон": Це складне завдання, але знищення пускових установок у Криму може бути одним із ефективних способів запобігти запуску ракет.

 4. Застосування крилатих ракет та безпілотників: Україна може використати свої крилаті ракети та безпілотники для ударів по інфраструктурі "Бастіонів" у Криму, що також може знизити загрозу від цих ракет.

 5. Поліпшення систем ППО: Україна може працювати над покращенням своїх систем протиповітряної оборони та придбання додаткових ЗРК для збільшення здатності до перехоплення ракет "Онікс".

Загалом протидія ракетам "Онікс" вимагає комплексного підходу, включаючи покращення систем оборони, застосування технічних засобів та тактичних заходів.

 

Ракети П-800 "Онікс" є потужною зброєю, розробленою в Радянському Союзі. Вони призначені в першу чергу для поразки військово-морських цілей, таких як кораблі та судна. Ось інформація про них:

 1. Універсальність: Можуть запускатися з кораблів, літаків та наземних установок, що робить їх багатофункціональною зброєю.

 2. Особливості використання: Ракети П-800 "Онікс" в основному використовувалися військово-морськими силами Росії з узбережжя Криму.

 3. Різновиди: Існують різні модифікації "Оніксів", включаючи "Онікс-М", з покращеними характеристиками. Деякі джерела сумніваються у можливості масового виробництва цих модернізацій.

 4. Характеристики:

  • Бойова частина: Важить близько 300 кг.
  • Дальність дії:
   • Стандартна ракета - 300 км.
   • Модернізований "Онікс-М" - 800 км.
  • Швидкість: Ракети летять зі швидкістю 2,6 Маха, що понад 3000 км/год.
 5. Застосування проти наземних цілей: Можливо, що крім кораблів, ці ракети можуть бути спрямовані проти наземних цілей, включаючи великі будівлі з відомими координатами.

 6. Труднощі збивання: Через високу швидкість і маневреність збивати ракети "Онікс" засобами протиповітряної оборони складно. Радіолокаційні системи також можуть відчувати труднощі через низьку висоту польоту ракет.

 7. Можливі заходи протидії:

  • Зенітно-ракетні комплекси, здатні діяти проти балістичних ракет, можуть бути ефективними проти "Оніксів".
  • Засоби радіоелектронної боротьби можуть виявитися корисними, хоча їхня ефективність може бути обмежена через особливості головок самонаведення "Оніксів".
  • Знищення пускових установок "Бастіон" у Криму може бути ефективним способом скоротити загрозу.
 8. Нестача коштів ППО у певних регіонах: Деякі регіони України можуть відчувати нестачу у засобах протиповітряної оборони для ефективного збивання "Оніксів".

Ці ракети становлять серйозну загрозу, і протидія їм вимагає комплексного підходу, включаючи ефективні засоби ППО, радіоелектронну боротьбу та можливі операції зі знищення пускових установок.

І хоча "онікси" розроблялися насамперед як протикорабельні ракети, вони можуть вражати і наземні цілі, особливо – великі будівлі з відомими координатами.

"Можливо, як і Х-22 ці ракети замість корабля обирають велику будівлю, як це сталося з житловим будинком у Дніпрі у січні цього року", - припускає Катерина Супрун.


Читайте АСН в Google News
Новини партнерівІнші важливі новини і публікації
Гороскоп на 4 грудня 2023 року: що обіцяють астрологи
Гороскоп на 4 грудня 2023 року: що обіцяють астрологи
♈️ Овен (21 березня - 19 квітня) Сьогоднішній день подарує Овнам можливість проявити свою енергію та ініціати....
Любовний гороскоп на 4 грудня 2023 року: що обіцяють астрологи
Любовний гороскоп на 4 грудня 2023 року: що обіцяють астрологи
♈️ Овен (21 березня - 19 квітня) Сьогодні ваша енергія приверне увагу особливої людини Будьте відкриті новим ....
Місячний день сьогодні 3 грудня 2023 року
Місячний день сьогодні 3 грудня 2023 року
Місячний календар — найкращий помічник на шляху до досягнення цілей Поради астрологів допоможуть вам сьогодні ....
Гороскоп на 3 грудня 2023 року від Павла Глоби
Гороскоп на 3 грудня 2023 року від Павла Глоби
На календарі неділя, 3 грудня 2023 року Це буде особливим для багатьох знаків Зодіаку, каже відомий астролог П....
Гороскоп від Павла Глоби на 29 листопада 2023 року
Гороскоп від Павла Глоби на 29 листопада 2023 року
Для всіх знаків зодіаку День підходить для довгострокового планування та наведення порядку у справах
більше матеріалів
/-0,24903202056885-/ /-pc-/
Top