Уряд Німеччини відхилив плани закріпити в законі зобов'язання про стримання своїх військових витрат на рівні щонайменше 2% ВВП щорічно, як це передбачено домовленостями країн-членів НАТО.
Джерело в німецькому уряді повідомило агентству Reuters, що таке зобов'язання було включено до проекту бюджету, схваленого кабінетом Олафа Шольца, але було виключено в останній момент.
Представник уряду Німеччини відмовився коментувати подробиці законопроекту про бюджет.
Ще в 2006 році на зустрічі міністрів оборони країн НАТО було ухвалено рішення про те, що кожна держава-член виділятиме на оборону не менше 2% свого ВВП. Це не є юридично обов'язковою вимогою, але є спільною метою, яку НАТО дотримується.
За даними останньої річної доповіді НАТО, опублікованої в березні, лише сім із 30 країн-членів альянсу дотримуються цього зобов'язання.
США, особливо за часів президентства Дональда Трампа, критикували європейських союзників за недостатнє фінансування своєї оборони на тлі зростаючих загроз. Німеччина особливо була критикована як з боку Вашингтона, так і з боку європейських союзників.
Відповідно до нинішньої політики Німеччина планувала досягти рівня витрат у 2% ВВП протягом п'ятирічного періоду. Однак у своєму зверненні через три дні після початку російської агресії в Україні у 2022 році канцлер Шольц пообіцяв збільшувати витрати на оборону на більш ніж 2% щороку. Слова, включені до бюджетного закону, звучать більш помірковано.
Згідно з Reuters, наразі незрозуміло, чи Німеччина підтримуватиме рівень військових витрат після того, як витратиться 100 млрд євро зі спеціального фонду, створеного кабінетом Шольца для модернізації німецької армії.
Тим не менш, станом на весну цього року, з цього фонду, призначеного для відновлення застарілої німецької армії, ні євро не було витрачено.