У кожного з нас є свої цілі та завдання, які мають зрештою привести до реалізації планів та досягнення мрії. На жаль, є проблеми, які не дають нам реалізовувати задумане чи сильно ускладнюють цей процес. Саме про це й йтиметься.
У житті кожного з нас багато того, що ускладнює самореалізацію. Найнебезпечніше — переконання в тому, що наші мрії нездійсненні. Ознайомтеся з практикою досягнення цілей, яка навчить вас бути оптимістами та сильними особистостями.
Дуже часто цілі та завдання нам нав'язуються оточуючими. Наприклад, батьки можуть замість того, щоб допомагати дитині шукати себе, нав'язувати свою думку про те, куди і на яку професію їй варто йти вчитися. Часто наші цілі нав'язані суспільством та стереотипами.
Спробуйте просто взяти і прислухатися до себе. Можливо, ваші поточні завдання — це те, що потрібно не вам, а оточуючим. Як тільки ви усвідомлюєте, що насправді потрібно вам, ви відразу почнете змінювати своє життя на краще. Процес самореалізації запуститься, тому що ви робитимете те, що любите, і те, чого хочете саме ви.
Таке відбувається дуже часто. Наприклад, зараз у вашому оточенні можуть бути лише люди, які за рівнем розвитку не перевершують вас. Ви досягли нової планки, тому вам потрібно познайомитися з кимось, хто розумніший і успішніший за вас. Не бійтеся заводити такі знайомства і вчитися у цих людей чогось нового.
Труднощі бувають у всіх, тому самореалізація часом утрудняється або зовсім зупиняється на деякий час. Іноді процес втілення задуманого в життя зупиняється надовго, тому що людина фокусується на невдачах і дуже засмучується через них. Намагайтеся виносити уроки з того, що трапилося. Не переживайте та не ставте хрест на мріях, якщо щось пішло не так.
Це нормально, коли людина бажає досягти успіху заради грошей або іншого корисного кінцевого результату. Але багато хто, на жаль, починає забувати про те, що сам процес досягнення цілей теж важливий. Тільки той, хто вміє і любить концентруватися на самому процесі роботи, може стати щасливішим у найкоротші терміни. Самореалізація — це не поява на рахунку мільйона. Це ті навички, досвід та емоції, які ви здобули, рухаючись до мрії.
Інакше кажучи, ви заздрите чужим радощам, щастю та успіху. Це неправильно, адже якщо довкола вас люди стають щасливими, це означає, що ви в правильному місці. Якщо ваш колега досяг чогось важливого або ваш друг став казково багатим, це привід від найчистішого серця порадіти за нього. Заздрість — головний ворог щастя.
Ви живете минулими здобутками. Якщо вас запитують, чим ви пишаєтеся, то ви розповідаєте про досягнуті п'яти-або десятирічну давність. Це вбиває мотивацію. Іноді це буває через занадто підвищену самооцінку. Таким людям здається, що вони вже на вершині гори, що їм нема чого прагнути. Згодом такі думки призводять до того, що особистість перестає до чогось прагнути, а величезне его не дає змоги знову почати чогось вчитися.
Коли доля дарує нам щось просто так, без будь-якої причини, ми часом приймаємо це як належне, але тільки покірні люди, які вміють дякувати і помічати такі моменти, здатні стати щасливішими. Вони вміють дякувати Всесвіту і віддавати частину того, що отримали від нього, оточуючим.
Якщо вас критикує близька людина, але робить це обережно, спокійно і без бажання насолити вам, це потрібно сприймати як вияв поваги та любові. Така критика здатна справді зробити вас кращими. Якщо ж ви уважно слухаєте гнівні відгуки незнайомих вас людей, самореалізація не може, тому що метою таких людей є спроба вибити вас з колії і пустити помилковим слідом.