США рассматривают возможность передачи Украине дальнобойных ракет ATACMS, пишет издание Wall Street Journal со ссылкой на свои источники. Пентагон заявил, что не располагает информацией о таких планах на ближайшее время.
Пентагон поки що не підтверджує цю інформацію, але у Міністерстві оборони США прокоментували повідомлення "The Wall Street Journal". Там заявили, що не мають інформації про плановані на найближчий час рішення поставити Україні ракети великої дальності ATACMS.
"Мені немає чого повідомити про ATACMS, і я напевно не знаю про будь-які рішення, пов'язані з наданням найближчим часом систем ATACMS", - заявив на брифінгу для преси офіційний представник Пентагону бригадний генерал Патрік.
Київ давно просить надати йому системи ATACMS, здатні завдавати ударів по військових об'єктах далеко за лінією фронту.
Схоже, питання надання Україні ракет, які можуть дістати вглиб Росії, зрушило з мертвої точки.
Раніше Вашингтон був категорично проти надання ракет ATACMS Україні.
Ракети ATACMS мають дальність приблизно 300 км, що дозволяє українським силам вражати російські цілі за лінією фронту, включаючи окупований Крим, який Росія використовує як базу для запуску іранських безпілотників, повідомляє видання.
За інформацією Wall Street Journal, раніше США категорично відмовлялися передавати ракети ATACMS, частково побоюючись, що Україна може використати їх проти Росії, що призведе до подальшої ескалації конфлікту.
"Однак зараз офіційні особи у США та Європі помічають ознаки того, що ті, хто раніше висловлював негативне ставлення в уряді США, зокрема Білий дім, дійшли висновку, що необхідно терміново посилити допомогу Україні найближчими тижнями", - пише видання.
У світлі невдалого повстання приватної військової компанії Wagner та посилення внутрішніх розбіжностей у російському політичному керівництві, а також в умовах контратаки з боку України вважається, що настав підходящий момент для надання Україні більш потужного та сучасного озброєння, заявляють чиновники у США та Європі. На думку американських та європейських чиновників, тон у Вашингтоні змінився.
Wall Street Journal також посилається на представника Міністерства оборони України, який повідомив, що Києву нещодавно було донесено, що США більше не настільки категорично проти надання ракет ATACMS.
На початку цього місяця Комітет Палати представників США із закордонних справ підтримав резолюцію, в якій закликається адміністрація президента Джо Байдена надати Україні далекобійні ракети ATACMS.
16 червня до Конгресу США було внесено законопроект про оборонний бюджет, який передбачає виділення 80 мільйонів доларів на закупівлю та передачу Україні далекобійних ракет ATACMS.
США публічно заявляли, що продовжують переглядати свою допомогу Україні залежно від динаміки на полі бою, проте офіційні особи в приватних бесідах говорили, що питання ракет ATACMS навіть не розглядалося два місяці тому.
Велика дальність дії цих ракет, ймовірно, змусить Росію відводити свої поставки та командні пункти на відстань понад 300 км від фронту, що ускладнить доставку бойових підрозділів, зазначає видання.