Під час минулої недільної місії батискаф "Титан", що спускався до останків затонулого Титаніка, з п'ятьма членами екіпажу на борту припинив зв'язок через 1 годину і 45 хвилин. Пошукова операція тривала до вечора 22 червня, коли уламки батискафу було виявлено в морі неподалік місця загибелі "Титаніка".
Експерти вважають, що апарат зруйнувався під тиском води і всі члени екіпажу загинули.
Джеймс Кемерон, який сам 33 рази занурювався до останків "Титаніка", каже, що він уже з самого початку передбачав, що станеться.
"Я відчув це. Якщо електроніка підводного човна вийшла з ладу, система зв'язку перестала працювати і одночасно вийшов з ладу транспондер стеження, отже, човен зник", - каже Кемерон.
Режисер розповідає, що одразу після цього зв'язався зі своїми знайомими-підводниками і за годину отримав повне уявлення про подію.
"Вони занурювалися з метою досягнення глибини 3800 метрів, і коли вони досягли позначки 3500 метрів, зв'язок із ними перервався, і система стеження перестала працювати. Я відразу ж подумав, що втрата обох систем може бути результатом якоїсь величезної катастрофи", - згадує Джеймс Кемерон.
За його словами, перша думка полягала в тому, що капсулу міг розчавити надлишковий тиск води.
На даний момент це є основною версією загибелі Титану. Експерти використовують термін "імплозія" для опису цього явища.
Згідно з висловлюванням Кемерона, загибель "Титану", який спускався для вивчення трагедії "Титаніка", представляє "жахливу іронію". Раніше режисер в інтерв'ю говорив, що капітан "Титаніка" був попереджений про ризики айсбергів, але ігнорував ці попередження. Тепер, за його словами, історія повторюється, оскільки компанію OceanGate, яка володіє "Титаном", попереджали про те, що вона рухається до катастрофи, як зазначено у спільній заяві.
"У нас знову є аварія, що сталася, на жаль, через ту саму помилку - ігнорування попереджень", - сказав Кемерон.
Кемерон не перший, хто висловлює сумніви щодо безпеки підводних експедицій OceanGate. Зокрема, у розпорядженні New York Times є лист, написаний Морським технологічним товариством (MTS) OceanGate, в якому йдеться про те, що "експерименти компанії можуть мати негативні наслідки".
За словами Джеймса Кемерона, кілька співробітників залишили компанію в останній період.
Із судових документів, пов'язаних з іншою справою, випливає, що один із колишніх співробітників OceanGate попереджав про потенційні проблеми з безпекою батискафу ще у 2018 році.
Також звіт інспекції, підписаний директором компанії з контролю морських операцій Девідом Лохріджем, містить стурбованість технічними критеріями OceanGate.
Джеймс Кемерон відомий своєю пристрастю до підводного світу. Він не тільки спускався до місця загибелі "Титаніка", а й поринав у Маріанську западину, найглибшу точку океану. Значна частина його останнього фільму "Аватар: Шлях води" відбувається під водою.