Українська армія продовжує свої наступальні операції і, за повідомленнями, досягла певного успіху в районі Вугледару, де українські військові, згідно з українською стороною, просунулися на один кілометр. Проте, за інформацією від російської сторони, українські сили зазнали значних втрат при спробі настання в районі Макарівки на Донеччині.
Ганна Маляр, заступник міністра оборони України, уточнила, що українська армія просунулась приблизно на один кілометр у трьох напрямках: у районі Бахмута та у двох місцях на південному фронті. Не вказано, за який період часу відбулося це просування, але, за її повідомленнями, в телеграмі можна припустити, що це звіт за останній день.
За словами Маляр, українські частини наступають на північ від Бахмута та на ділянках, які вона називає бердянським та маріупольським напрямками – два райони на південному фронті, під Оріховим та південніше Великої Новосілки.
Олексій Громов, заступник начальника Головного оперативного управління Генштабу ЗСУ та командир бригади, у своєму виступі перед журналістами повторив інформацію про те, що українські війська звільнили сім населених пунктів за останній тиждень, і загальна площа звільненої території становила 103 квадратні кілометри.
Президент України Володимир Зеленський, в інтерв'ю американському телеканалу NBC, заявив, що ситуація на фронті складна, але "має позитивний характер", хоча він не заглибився у подробиці.
"Наші військові, які зараз заходять на першу лінію ворога, героїчні. Вони стикаються із серйозним опором. Це зрозуміло чому. Програти Росії у контрнаступальній та оборонній операції в Україні - це програти всю війну", - сказав Зеленський.
Тим часом радник глави офісу президента України Михайло Подоляк заявив, що контрнаступ українських сил ще не почався, а зараз вони лише виявляють слабкі місця у російській обороні.
"Ми ще не розпочали контрнаступ, як такий, у той час як Росія вже заявляє, що вони вже перемогли, вже відобразили контрнаступ", - сказав Подоляк в ефірі українського телемарафону.
За його словами, мета українських військ зараз полягає у знищенні якнайбільшої кількості мобілізованих солдатів і техніки противника, а також у поступовому просуванні вперед шляхом виявлення найбільш вразливих місць в оборонних лініях.
Багато спостерігачів зазначають, що через брак поставок із боку Заходу необхідного озброєння (включаючи західні винищувачі, далекобійні боєприпаси, достатню кількість артилерії та основних танків), на які Київ розраховував на початку року, українським військам доводиться використовувати тактику повільного прориву російських оборонних ліній, і цей процес може тривати місяці.
Дмитро Пєсков, речник Путіна, прокоментував висловлювання Подоляка, сказавши, що він, ймовірно, говорив про своїх військових. Очевидно, він мав на увазі, що сторона, що настає, зазвичай зазнає більш високих втрат.
Поки що немає можливості незалежно оцінити масштаби втрат обох сторін у ході поточного наступу.
Марк Міллі, голова Об'єднаного комітету начальників штабів США також оцінив прогрес українського контрнаступу.
За його словами, українські війська поступово досягають успіху, але ціна настання, ймовірно, буде високою, і битва буде вкрай важкою.
"Україна почала наступати, і вони поступово просуваються вперед. Це дуже важка битва. Вона дуже жорстока, і їй буде потрібен значний час, а ціна буде високою", - заявив воєначальник.
На думку генерала Міллі, українська армія має якісні лідери та високий моральний дух, на відміну від російських військових.
"Їх лідери не завжди діють узгоджено, рівень морального духу їхніх військ низький, і вони перебувають у оборонній позиції. Багато хто з них навіть не розуміє, навіщо вони там", - сказав американський генерал про російську армію.