Такого висновку дійшли фахівці стокгольмського інституту дослідження проблем світу Sipri. Згідно з новим звітом, минулого року глобальний запас ядерних боєголовок скоротився майже на 200 одиниць і становив 12 512 снарядів. Однак при цьому кількість ядерної зброї, готової до застосування, збільшилась на 86 одиниць до 9576 снарядів.
"Глобальне скорочення розгорнутих боєголовок, схоже, зупинилося, і їх кількість знову зростає", - йдеться у доповіді Sipri.
Протягом останніх десятиліть кількість ядерної зброї незмінно скорочувалася — нині кількість снарядів становить менше ніж одну п'яту від того числа, яке було на піку холодної війни у 1980-ті роки.
Росія та США залишаються країнами з найбільшим ядерним арсеналом: на їх запаси припадає 90% усіх ядерних боєголовок. Третє місце посідає Китай: за даними Sipri, у розпорядженні цієї країни є 410 боєголовок - це на 60 більше, ніж минулого року.
Крім того, ядерна зброя є у Франції, Великобританії, Пакистану, Індії, Ізраїлю та Північній Кореї.
«Більшість держав, які мають ядерну зброю, посилюють свою риторику з приводу її важливості, а деякі навіть створюють явні чи приховані загрози його можливого застосування. Ця ядерна конкуренція, що загострилася, різко підвищила ризик того, що ядерна зброя може бути використана вперше з часів Другої світової війни», — каже дослідник Sipri Метт Корда.