counter
Стрічка новин
Вибрати все
27 Вересня
26 Вересня
25 Вересня
Всі новини...

Екс-глава НАТО: деякі країни альянсу можуть відправити свої війська до України


Переглядів: 5


Екс-глава НАТО: деякі країни альянсу можуть відправити свої війська до України

Група країн-членів НАТО, можливо, вирішить направити на допомогу Україні свої збройні сили, якщо інші учасники альянсу не дадуть Києву дієвих гарантій безпеки на саміті у Вільнюсі, що відбудеться в липні, заявив колишній генеральний секретар організації Андерс Расмуссен.

За його словами, надзвичайно важливо, щоб Україні були надані письмові гарантії безпеки, переважно ще до саміту, можливо поза рамками НАТО. Ці гарантії повинні охоплювати обмін розвідданими, спільні навчання, нарощування виробництва боєприпасів, операційна сумісність зі стандартами НАТО та постачання озброєнь у кількостях, достатніх для утримання Росії від нових атак.

“Якщо НАТО не зможе домовитися про чіткий шлях для України, існує виразна можливість, що деякі країни вдадуться до індивідуальних дій. Ми знаємо, що Польща дуже налаштована на надання конкретної допомоги Україні. І я не можу виключити можливості, що Польща в цьому контексті залучиться ще сильніше на національному рівні, а за нею будуть балтійські країни – цілком можливо, включаючи варіант з відправкою військ на поле бою”, - сказав колишній глава альянсу.

Як пише британська газета Guardian, Расмуссен, який виступає як офіційний радник президента Володимира Зеленського з питань місця України в майбутній архітектурі європейської безпеки, в ці дні здійснює тур Європою та США, щоб оцінити перепади настроїв серед союзників напередодні критично важливого для України саміту, що відкриється 11 липня.

“Я думаю, що поляки готові всерйоз розглянути питання про те, щоб взяти ініціативу у свої руки та зібрати “коаліцію доброї волі”, якщо Україна нічого не отримає на саміті у Вільнюсі, - сказав Расмуссен. - Ми не повинні недооцінювати польських настроїв: вони відчувають, що Західна Європа надто довго відмовлялася прислухатися до їхніх застережень щодо російського менталітету”

Слова Расмуссена пролунали на тлі заяв його наступника на посаді глави Північноатлантичного альянсу Йєнса Столтенберга про те, що хоча питання гарантій безпеки для України буде включено до порядку денного саміту, проте згідно з 5-ою статтею Вашингтонського договору НАТО може забезпечувати всіляку безпеку лише для своїх повноправних членів.

Раніше Володимир Зеленський визнав, що Україна не має шансу вступити до НАТО, поки йде війна. "Не тому, що не хочемо, а тому, що це неможливо, - сказав він. - Ми люди адекватні і розуміємо, що жодну країну НАТО ми не втягуватимемо у війну". Однак Расмуссен, як пише Guardian, відкинув цей аргумент. За його словами, відмова від надання Україні дороги до НАТО до закінчення війни означатиме, по суті, право вето для Путіна.

На думку Расмуссена, якщо саміт НАТО не принесе результатів, Україна має законне право звернутися до країн-учасниць окремо за подібною військовою допомогою.

 


Читайте АСН в Google News
Новини партнерівІнші важливі новини і публікації
Гороскоп на 27 вересня 2023 року: що обіцяють астрологи
Гороскоп на 27 вересня 2023 року: що обіцяють астрологи
♈️ Овен (21 березня - 19 квітня) Сьогодні вам може знадобитися трохи більше терпіння Намагайтеся зберігати сп....
Домовик у квартирі: як з ним подружитися
Домовик у квартирі: як з ним подружитися
З мешканців тонкого світу ми найчастіше стикаємося саме з домовиком Зазвичай домовик допомагає< /a> тим,....
Джерела енергії та позитивних емоцій для Знаків Зодіаку
Джерела енергії та позитивних емоцій для Знаків Зодіаку
Енергія та позитивні емоції — основа життєвого щастя Притягнути їх можна за допомогою особливостей кожного зна....
Токсичні налаштування: як ми програмуємо себе на поразку та що з цим робити
Токсичні налаштування: як ми програмуємо себе на поразку та що з цим робити
Наші поразки в більшості випадків трапляються не через поганий вплив ззовні або змови недоброзичливців, а чере....
Знаки Долі, які слід помічати
Знаки Долі, які слід помічати
Підказки Долі зустрічаються в найнесподіваніших місцях Часом для того, щоб отримати відповідь на хвилююче запи....
більше матеріалів
/-0,34488987922668-/ /-pc-/
Top