Іноді саме життя підкидає нам головоломки чи труднощі. Найчастіше це відбувається на роботі. Буває так, що бос вимагає багато чого, даючи лише обмежений набір коштів на вирішення завдань. Така ж проблема може спіткати студента під час сесії чи господиню напередодні великого сімейного свята.
Найстрашнішим ворогом у такій ситуації є прокрастинація перед обов'язків, що навалилися. Почати діяти необхідно відразу, тому дізнайтеся докладніше про те, як побороти лінощі, і сміливо дійте.
Як полегшити вирішення будь-якої проблеми
Спосіб перший: змінюйте пріоритети. Зазвичай люди, отримуючи нове завдання, продовжують займатися не тим, що потрібно. Зробіть собі вирішення проблеми найважливішим завданням у житті. У жодному разі не відкладайте вирішення проблем у глибокий ящик, адже це загрожує наслідками. Дійте відразу, щоб не довелося витрачати, крім часу, ще й нерви. Інакше ваші завдання так і накопичуватимуться і заважатимуть просуванню вперед.
Спосіб другий: повне дослідження. Збирайте інформацію про проблему. Робіть це ретельно, адже тільки повністю дізнавшись про всі факти, можна отримати об'єктивну картину того, що відбувається.
Спосіб третій: спробуйте будь-якими методами підняти свій інтерес до проблеми або важливого завдання. Мотивуйте себе для того, щоб вам було цікаво, адже тільки така людина здатна віддавати себе повністю будь-якій справі. Пообіцяйте собі нагороду за виконаний результат та не забувайте хвалити себе за зроблене.
Спосіб четвертий: розбийте завдання на невеликі підзадачі. Це дуже важливо, особливо для тих, хто зіткнувся з неймовірно складною багаторівневою проблемою. Поділивши її на кроки, ви побачите, що виклик, кинутий вам, не такий вже й страшний. А потім зрозумієте, що це завдання вам точно по плечу.
Спосіб п'ятий: правило 20 хвилин, описане в одній із наших статей. Це ваш ключ до успіху, якщо проблема вимагає дуже великих витрат часу і в запасі є час. Виділіть під її вирішення певну кількість часу на кожен день. Нехай це буде, скажімо, півгодини чи 20 хвилин. 20 хвилин має вистачити для того, щоби щось зробити і не втомитися. Такими методами користувалися багато вчених, щоб підвищити продуктивність і не відчувати страх перед початком дії.
Спосіб шостий: шукайте будь-які шляхи вирішення. Не зупиняйтеся на чомусь одному. Можете уявити на своєму місці улюбленого героя з книги чи фільму, реальної людини, яка є для вас взірцем. Уявіть, що він зробив на вашому місці? А потім візьміться до справи з новими силами.
Спосіб сьомий: уникайте негативу. У жодному разі не кажіть собі «я не зможу», «це надто складно» чи «не мені цього зробити». Негативні думки стають настановами, які програмують вас на провал. Використовуйте позитивні афірмації з розряду «мені все підвладне» або «у мене все виходить». Багато хто недооцінює цей метод, тому приходять до успіху набагато пізніше.
Спосіб восьмий: подивіться на проблему збоку. Краще зробити це на початку шляху, щоб оцінити її масштаби і зрозуміти, до чого може привести її рішення і можливий провал.
Спосіб дев'ятий: не сподівайтеся на те, що хтось вирішить за вас завдання. Будьте самодостатні і не перекладайте обов'язки на будь-кого. Це розслабляє і ви втрачаєте хватку. Більше того, якщо той, на кого ви розраховували, не зможе щось зробити, це порушить ваші плани.
Спосіб десятий: під час тривалого розв'язання задачі приймайте невдачі як належне, адже далеко не завжди нам супроводжує удача і все йде як по маслу. Невдачі трапляються завжди і з усіма, тому навчитеся жити з ними і не робіть з промаху трагедії. Просто продовжуйте жити, займатися улюбленою справою та прагнути до вашої мети. І все вийде.
Якщо ви навчитеся вирішувати проблеми ефективно для себе, то зможете наблизитись до перемоги набагато швидше. 12 секретів щасливих людей допоможуть вам у цьому.