У давнину подорожі не були настільки безпечними, як сьогодні. У зв'язку з цим люди намагалися уберегти себе від неприємностей, тому стежили за прикметами та проводили різні ритуали перед дорогою. Багато хто з них буде корисним і сьогодні.
Щоб у дорозі вас не спіткали проблеми, необхідно користуватися талісманами удачі. Часом їх буває мало, але якщо ви пам'ятатимете про перелічені далі прикмети, фортуна завжди буде на вашому боці.
Посидіти на доріжку. Це найпоширеніший ритуал перед поїздкою. Дуже багато хто його виконує, але не знає, навіщо це потрібно робити. Виявляється, у такий спосіб наші предки намагалися задобрити домовика, який на час поїздки залишається в будинку один. Це жест поваги.
Переступити поріг правою ногою. Права сторона людини у багатьох культурах вважається світлою. Намагайтеся при будь-якому виході з дому робити перший крок через поріг правою ногою. Наші пращури вважали, що так удача залишається з нами протягом усієї подорожі.
Відпочити як слід. Постарайтеся вирушити в дорогу рано-вранці. Згідно з прикметами, у такому разі ймовірність зустріти невдачі найменша. Найбільший шанс зустріти на шляху проблеми у тих, хто вирушає в далеку дорогу опівночі. Справа в тому, що вночі в дорозі можна сильно втомитися. Відпочинок — найкраще, що можна придумати для мандрівника.
Дуже важливо пам'ятати, що не можна митися перед дорогою. За день до подорожі — будь ласка, але у день від'їзду це категорично заборонено. Прикмети свідчать, що це може призвести до проблем, адже коли людина миється, вона ненадовго змиває з себе успіх.
Не можна відразу повертатися. У жодному разі не повертайтеся, тільки вийшовши з дому. Це погана прикмета. Але часом буває так, що ми забуваємо вдома справді щось дуже важливе, наприклад, паспорт чи гроші. У такому разі можна повернутися, але коли увійдете додому, скажіть «здоровіть», подивившись у дзеркало, а коли будете знову йти, скажіть у дзеркало «до побачення».
Не можна забиратися перед від'їздом. Не можна навіть мити посуд, тому краще зробити за день до відправлення. Якщо не поставитися до цього з належною увагою, поїздка може перетворитися на низку невдач. Також наші предки завжди намагалися не забиратися після від'їзду близьких з дому, доки ті не доїдуть до місця призначення.
Не можна шити та заштопувати одяг. Тут все просто — ви можете таким чином просто зашити «удачу». Якщо щось порвалося, відкладіть шиття до повернення. Зіпсовану річ краще замінити.
Не можна лаятися перед від'їздом. Якщо під час від'їзду люди сваряться, це до великої біди. Наші пращури спостерігали за нашими предками. Виявляється, якщо люди сваряться або тануть одна на одну образи перед поїздкою, вона може зірватися або призвести до остаточного розриву стосунків.
Не розповідайте нікому про свої плани. Якщо хтось наполегливо запитує про те, куди ви вирушаєте, то коротко скажіть «у справах». Знайдіть будь-який спосіб ні з ким не ділитися планами. Вважається, що серед людей, які дізнаються про ваші плани, можуть виявитися ті, хто забажає вам невдач, наврочить вас.
Не обертайтеся. Якщо вас проводжають в аеропорту або на вокзалі, не звертайтеся в жодному разі. Навіть якщо ви просто йдете з дому, краще не обертатися. Це погана прикмета. Особливо небезпечно дивитися назад через ліве плече.