Багато вважають прикмети дрібницями і пережитками минулого, що нічого не значать, однак і в своєчасному світі забобони і знання наших предків допомагають уникнути безлічі неприємностей. Прикмети щодо побуту дотримуються найчастіше.
Забобони міцно «оселилися» у пам'яті людей, тому прикмети дотримуються не замислюючись. Найчастіше пригнічені зітхання чуються після того, як прокидана сіль або річ була передана через поріг. Такі неусвідомлені реакції пов'язані з тим, що бабусі часто супроводжували свої дії коментарями «на щастя» або «до сварки», навчаючи підростаюче покоління, розкриваючи секрети про те, як уникати неприємностей. Експерти рекомендують познайомитися з забобонами та прикметами, які відносяться до порожніх пляшок, і дізнатися, чому їм не місце на столах.
Згідно з прикметою, порожня пляшка на столі приваблює до хати бідність. Тим, хто заради жарту захоче подути в пляшку, загрожує відтік фінансів.
Народні забобони свідчать, що порожня пляшка на столі — безробіття символ. У сім'ї, де прийнято залишати порожню тару, нерідкі проблеми, пов'язані з поганими пристрастями та хворобами.
Ще одне повір'я свідчить, що спорожніла пляшка, залишена поруч із людиною, що сидить за столом, здатна затягнути його у вирву бід і проблем зі здоров'ям.
Наші предки вважали, що порожня пляшка поруч із жінкою може призвести до невдач на особистому фронті та проблем зі здоров'ям. Вважалося, що порожня пляшка веде до неприємностей, пов'язаних із материнством: труднощів із зачаттям та пологами.
Східна мудрість свідчить, що порожня посудина — це вмістище злих духів, і якщо порожня пляшка опиниться на столі, то в сім'ю неминуче прийдуть скандали, бідність та інші неприємності до пожеж та пограбувань.
Порожня пляшка — порожній стіл. Наші пращури вірили, що порожня тара зменшує достаток у будинку, і якщо на столі залишалися порожні пляшки, то наступного разу не буде чим нагодувати не тільки гостей, але й самих домочадців.