Багато хто помилково думає, що нас удачі позбавляють інші люди та події, але це не так. Насправді, ми самі в цьому винні, адже найчастіше не вміємо правильно реагувати на проблеми, а наш успіх убивають саме наші емоції.
Почуття провини
Всім нам властиво робити помилки, але ми повинні навчитися прощати себе. Це не означає, що можна робити погано навмисно, а потім говорити собі, що все гаразд. Це означає, що якщо ми зробили щось погане, але покаялися і абсолютно ясно побачили свою провину, визнавши помилку, можна перестати займатися самокопанням.
Почуття провини майже буквально пожирає нас зсередини, тому що людина, яка знає, що вчинила погано до когось іншого, хоче все виправити, але не може допомогти нам повернутися в минуле і зробити все інакше. Якщо вас мучить відчуття провини, знайте, що ви можете зробити все вірно в майбутньому. Якщо не вдалося зробити щось хороше у минулому, можна сфокусуватись на своїх поточних вчинках.
Заздрість
У жодному разі не бажайте того, що є в інших людей. Бажайте досягти таких же хороших результатів у тій чи іншій сфері, але в жодному разі не порівнюйте себе з іншими. Це породжує дуже сильну заздрість, яка позбавляє нас упевненості.
Низька самооцінка, у свою чергу, збільшує ймовірність появи заздрощів, що породжує замкнене порочне коло, вийти з якого часом буває майже неможливо. Також намагайтеся пам'ятати, що ті, кому ви заздрите, можуть не мати того, що є у вас.
Страх
Страхи приносять користь, але тільки в тому випадку, якщо нас раптово наздоганяє якась проблема. Багато людей відчувають це почуття постійно, піддаючи своє тіло і душу сильному стресу. Хтось боїться втратити кохання, а комусь дуже страшно втратити роботу, але це не означає, що потрібно цілими днями перейматися думками про те, що це може ось-ось статися.
Ненависть та гнів
Ці два почуття ми об'єднали в одному пункті, тому що в більшості випадків вони не можуть існувати окремо один від одного. Майже завжди гнів і ненависть йдуть пліч-о-пліч.
Щоб ненависть пішла, слід визнати той факт, що ви когось ненавидите. В іншому випадку позбутися її не вийде. Що ж до гніву, його можна виплеснути не злістю, поганими словами, криками і бійкою, а з допомогою фізичних вправ. Хтось іде до спортзалу, щоб подолати гнів, а комусь достатньо побити руками подушку та покричати. Головне – не тримати це в собі.
Образа
Образа на себе - це почуття провини, про яке було розказано вище. Образа на інших людей – це щось інше. Вона з'являється переважно в ті моменти, коли наші очікування не виправдовуються. Виходячи з цього, все, що вам потрібно, - це просто не чекати від людей допомоги, добра і справедливості. Претензії до людей небезпечні, але бувають і образи життя, що гірше в рази. Ображаючись на Всесвіт, долю чи Бога, ми втрачаємо удачу, щастя і світлого майбутнього.