Виправдання — це те, що властиво багатьом людям. Точніше, всі ми виправдовуємося у важкі моменти життя, але дехто робить це частіше, а дехто рідше. Настав час дізнатися, чим це загрожує і чому потрібно перестати так чинити.
Є звички, які приваблюють щастя, а є ті, що його забирають у нас з вами. Тяга до виправдань відноситься саме до другої групи. Вона набагато небезпечніша, ніж ви думаєте. Ось чому це так.
Часто це буває в тому випадку, якщо ми виправдовуємо свої невдачі та проблеми, звинувачуючи в них когось іншого. Це дуже токсична звичка, яка отруює кохання, дружбу, родинні зв'язки. Коли ми звинувачуємо у своїх промахах інших людей, це ображає їх і змушує або сумувати, або сильно злитися, адже той, хто звинувачує інших у своїх бідах, видається вкрай неприємною особистістю. А ще дурні виправдання роблять нас украй ненадійними в очах оточуючих. Це дуже небезпечно. У будь-якому випадку до добра це не доводить.
Особливо сильно дратує оточуючих, коли ми виправдовуючись брехнею. Наприклад, «це не я спровокував проблему», «я не винна», «я не знаю, що спричинило невдачу». Не брешіть іншим і не брешіть собі. Брехня негативно впливає на долю.
Виправдання типу «така моя доля» або «я просто така людина» — це теж не найкращий варіант. Вони провокують появу почуття провини та неповноцінності. Людина в такому стані втрачає впевненість і починає копатися в собі, марнує енергію. Виправдання такого типу ставлять блоки на саморозвиток, адже людина думає, що не може стати кращою і змінити своє життя, хоча насправді це цілком можливо.
Як результат — ми сповільнюємося або зовсім зупиняємося у розвитку. Багато людей навіть деградують через постійні виправдання подібного роду. Це дуже небезпечно і це може спричинити серйозні життєві проблеми.
Коли ми виправдовуємо себе, кажучи «це все доля винна», «це всі зірки», «Бог мене не оберігає» і так далі це істотно погіршує нашу карму. Людина, яка перекладає відповідальність на вищі сили, ніколи не отримує успіху за свої дії. Він значною мірою погіршує свою карму, тому Всесвіт перестає допомагати йому. Висновок простий: якщо щось не так у вашому житті, то Небеса тут не до чого. Так, іноді доля стикає нас із неприємностями, але в результаті це призводить до чогось хорошого, а не поганого.
«Це просто тимчасові труднощі», — говоримо ми самі собі і навколишнім людям. «Це дрібниці життя», — повторюємо ми щоразу. Такими словами ми відкладаємо вирішення проблеми на потім, а робити це в жодному разі не можна. Якщо у вашому житті є щось, що потрібно вирішити максимально швидко, потрібно діяти. Коли людина відкладає проблему в далеку скриньку, це не доводить до добра. У результаті ком негараздів зростає, викликаючи все нові й нові проблеми.
Коли ми виправдовуємося, то автоматично визнаємо, що нам непідвладне утримання контролю. Знижується наша ефективність. Гарний приклад — виправдання своєї бездіяльності сором'язливістю. Це пастка, в яку потрапляє багато людей по всьому світу. Сором'язливість — це те, що можна подолати, але багато хто чомусь не намагається це зробити.