Оптимистичні люди не тільки щасливіші за песимістів, але ще й продуктивніші. Експерти в галузі біоенергетики розповіли, як позитивні думки впливають на наше біополе і як позбавлятися негативних емоцій.
Багато людей замислюються над тим, чому не збуваються їхні бажання. Швидше за все, причина в тому, що ці мрії обросли негативними думками, немов чудова квітка, обплутана бур'янами. Оптимістичні люди такої проблеми не мають, тому їх бажання виконуються частіше. Це перша та найголовніша причина того, чому корисно боротися з песимізмом.
Тільки ми самі вирішуємо, як розвиватиметься наше життя — за гарним чи поганим сценарієм. Зазвичай ті, хто потопає в песимізмі, стикаються з великими труднощами. До того ж, ці труднощі долаються ними з великими труднощами.
Набагато легше йти по життю з позитивним настроєм, тому що він формує хороші установки: «я все можу», «все добре», «я сам господар своєї долі». Коли людина мислить у негативному ключі, її постійним супутником стають негативні програми: «я невдаха», «я нічого не можу», «я не керую своїм життям».
Друга причина, через яку оптимістом бути краще, ніж песимістом, — збереження енергії. У хорошому настрої людина не витрачає сили, здоров'я та енергію на безглузді переживання. Він знає, що будь-які труднощі зрештою приведуть його до щастя. Більше сил означає більше шансів на перемогу у будь-якій справі.
Згідно з дослідженнями вчених, люди з яскраво вираженими оптимістичними рисами характеру довше живуть і менше хворіють. У них також часто більше друзів і, відповідно, більше підтримки.
Мало хто знає, але це не на сто відсотків вроджена якість. У багатьох випадках це просто гарна звичка, результат правильного виховання. Тому кожен може стати трохи оптимістичнішим.
1. Більше посміхайтеся. Дослідження вчених підтвердили, що люди, які цілеспрямовано змушують себе посміхатися, стають набагато щасливішими з часом. Усміхаючись, ми посилаємо сигнал у мозок про те, що нам добре. Це своєрідна афірмація, але без слів. Ви буквально змушуєте своє тіло відчувати позитивну енергію. Найчастіше посміхаємося — отримуємо більше е удачі та гарного настрою.
2. Використовуйте афірмації та медитації. Цей пункт доповнює перший. Можна посміхатися час від часу і говорити вголос або про себе мотивуючі фрази: «я щаслива людина», «я притягую позитив, тому що випромінюю його», «я магніт для удачі» і так далі. Що частіше ви собі це повторюєте, то швидше це стає реальністю. Негативні програми йдуть, поступаючись місцем оптимізму. Медитація на порятунок від страху та тривоги допоможе закріпити успіх і суттєво просунутися у пошуках щастя в глибинах своєї душі.
3. Пам'ятайте, що важкі моменти проходять. Що б поганого у вашому житті не відбувалося, це не триватиме вічно. У деяких світових культурах оптимізм та терпіння є взаємодоповнювальними поняттями. Навчіться смиренності, і тоді ви навчитеся бути позитивними завжди. Песимісти звинувачують у всіх інших, а оптимісти дивляться насамперед на себе, навчаються на своїх власних помилках і вимогливі до себе, а не до оточуючих.
4. Не спілкуйтеся з токсичними людьми. Дуже багато залежить від оточення. Якщо людина спілкується лише з песимістами, їй ніколи не вдасться стати оптимістом. Такі люди отруюватимуть його ауру, тому негативні думки, страхи та комплекси переважатимуть над усім іншим. Хоч би як це жорстоко звучало, але виключити таких людей зі свого життя необхідно, тому що вони якорем тягнуть нас за собою у свій світ, де мрії залишаються нездійсненними.
5. Любіть себе і приймайте такими, якими ви є. Те, що можна змінити, потрібно змінювати, а те, що зміні не підлягає, потрібно полюбити. Ніхто не народжується бездоганним. Позитивні та оптимістичні люди це чудово розуміють, тому їхня впевненість непохитна. Їх не мучать комплекси — вони просто знають про свої сильні та слабкі сторони.