У нашому житті періодично відбуваються якісь неприємні події. Ми переживаємо, нервуємо і живемо через це у напрузі. Дуже корисними є дихальні практики зі зняттям стресу, про які розповіли експерти в галузі біоенергетики.
Навіть найстресивніші люди часом не можуть заспокоїтися і налаштуватися на позитивний лад. Дихальні вправи, про які йтиметься далі, допоможуть вам розслабитися за максимально короткий час.
Це незвичайна техніка, яку зручно виконувати вдома, коли вас ніхто не бачить і ніхто вам не заважає. Ця практика виконується лежачи чи сидячи. Займіть зручне для вас становище. Одну руку треба покласти на живіт, а іншу на груди. Повністю розслабте своє тіло, розпряміть плечі та хребет.
Починайте дуже повільно вдихати, але робіть це так, щоб працювала не грудна клітка, діафрагма. При такому диханні збільшується живіт, а не об'єм грудної клітки. Спробуйте, потренуйтеся — у вас має вийти. Якщо ви все зробили правильно, то при розслабленні живота ви автоматично видихатимете набране повітря, без застосування будь-яких додаткових зусиль.
Дуже повільно вдихайте та розслабляючись видихайте. Повторюйте процедуру протягом 5-10 хвилин. У цей момент потрібно сидіти чи лежати із заплющеними очима. Уявляйте собі, як із кожним видихом із вас йдуть негативні думки, негативна енергетика, переживання. При такому подиху можна медитувати, фокусуючи увагу на самому процесі, або уявляти те, що вас заспокоює і надихає.
Ця техніка корисна протягом дня, у перервах між роботою.
У цьому випадку також можна прийняти як положення сидячи, так і лягти на підлогу або ліжко. Головне, щоб вам було максимально зручно та комфортно. Дихайте так, як вам подобається, але робіть це повільно та не дуже глибоко.
Спочатку повністю розслабте кожну групу м'язів, а потім починайте по черзі напружувати — спочатку кисті, потім передпліччя, потім плечі, обличчя, шию, груди, діафрагму, потім стегна, литкові м'язи, стопи. В ідеалі на кожну групу виділяти хоча б по півхвилини або навіть хвилині. Дихайте стабільно протягом усього цього часу, не забуваючи фокусуватися на диханні. За підсумками ви відчуєте сильне розслаблення. Це допоможе вам швидше заснути. Багато експертів радять перед цією практикою приймати теплий душ.
Цю дихальну практику корисно використовувати, коли ви вже точно не працюватимете, ні займатиметеся якимись справами вдома. Бажано після неї одразу піти спати.