Згідно з старовинною прикметою, існує низка речей, які не можна дарувати людям. До цього списку входить і годинник. Чому ж не можна дарувати годинник і з чим пов'язана ця прикмета?
Існує багато версій походження прикмети про годинник. На заході люди вірять, що стрілки годинника здатні накопичувати негативну енергетику, тому такий подарунок може принести багато неприємностей. А жителі східних країн вважають, що годинник – це запрошення на похорон.
Є ще одна інтерпретація повір'я. Багато людей вірять, що подарований годинник буде відраховувати час до розлуки, тобто коли стрілки зупиняться, дарувальник і господар годинника розлучаться. Також є версія, згідно з якою годинник відраховує час до смерті людини. У цю прикмету вірять жителі Японії. Дарувати годинник у цій країні не прийнято.
Всі ці повір'я про годинник багато хто з нас зараз вважає пережитком минулого. Однак, чи це так насправді?
Є народна прикмета, згідно з якою подарований своєму партнеру годинник відраховуватиме час до розлуки. Існує безліч історій про те, що в подружніх парах виникало розлад саме через подарований годинник. У зв'язку з цим багато хто боїться дарувати годинник своїм другим половинкам. Але чи варто вірити в це?
Якщо ви захотіли подарувати своїй другій половинці годинник, спочатку необхідно дізнатися, чи вірить ваш партнер у цю прикмету. Якщо ваша кохана людина не забобонна, не бійтеся дарувати такий подарунок. Він приноситиме лише радість і приємні спогади. У тому випадку, якщо партнер лякається кожної чорної кішки і постійно плює через ліве плече, не варто робити йому такий сюрприз, оскільки віра в прикмети і провокує їх виконання.
Більшість людей похилого віку вірять, що подарований годинник буде відміряти час до їх смерті. З ввічливості вони приймуть такий подарунок і навіть ним користуватимуться, проте це може призвести до сумних наслідків. Не варто дарувати годинник забобонним людям похилого віку. Уявіть собі, якщо годинник раптом зупиниться. Це може викликати у вашого родича паніку, що згодом може закінчитися інфарктом або загостренням захворювання.
Як уже було сказано вище, якщо ви вірите у прикмету, то вона обов'язково здійсниться. Однак не так просто раз і назавжди забути про старовинні забобони, якими ви так довго і наполегливо йшли. Якщо говорити про прикмету, пов'язану з годинником, то можна знайти вихід, який вам дозволить уберегтися від виконання цього повір'я.
Вважається, що якщо за подарований годинник людина натомість дасть монетку, то біда обійде стороною.
Не варто сприймати годинник як щось негативне. Біду, згідно з цією прикметою, може принести тільки подарований годинник. А якщо ви купите годинник сам собі, то він приноситиме вам тільки удачу. Наші прабабусі та прадіди вірили, що годинник може попередити про небезпеку. Якщо стрілки зупиняться, може статися щось неприємне.
Сьогодні годинник, особливо наручний, сприймається як предмет першої необхідності. У повсякденних справах та турботах люди завжди намагаються вести рахунок свого часу. Цей предмет надає енергії та дисциплінує людину.