Всі люди різні, однак у поведінці кожної людини можуть бути риси, властиві не тільки їй. Темперамент — ось що найчастіше визначає характер і поведінку наших друзів, близьких і нас самих.
Темперамент – це модель поведінки людини. Їх зустрічається лише чотири, і всі вони добре відомі: сангвінік, холерик, меланхолік та флегматик. Кожна модель може бути присутня в людській свідомості лише частково, проте зрештою якась із них переважує. Тобто кожен з нас, з усіма протиріччями та індивідуальними рисами, все ж таки може бути віднесений до однієї з груп.
Ці чотири типи виділив вчений Гіппократ. Детальну класифікацію через багато століть створив вчений Гален. Саме її дотримуються усі вчені досі. Варто відзначити, що кожен тип темпераменту має як сильні, так і слабкі сторони, тому немає найкращого та найгіршого типу характеру. І, звичайно, кожен психотип наділений особливою енергетикою.
Людина нестабільна, запальна, неспокійна.
Сильні сторони: ці люди мають величезні запаси енергії. Вони витривалі, можуть вирішувати одразу кілька справ одночасно. Ці люди практично ніколи не втомлюються морально. Після тяжкого робочого дня вони продовжують бути максимально активними. Холерики швидко ухвалюють рішення і завжди знають, чого хочуть, рухаючись до мети, згортаючи гори.
Слабкі сторони: холерики не можуть дотримуватись правил та інструкцій, вони непосиді за життя, тому не здатні виконувати роботу рутинного характеру. Холерики не можуть доводити свої думки до кінця, тому всі свої креативні ідеї вони ховають, навіть не приступаючи до втілення їх у життя. Вони імпульсивні і можуть нагрубити будь-кому, хоча потім сильно пошкодують про це. Їхня енергетика працює тільки для їхнього блага.
Людина товариська, життєрадісна і вкрай приваблива.
Сильні сторони:ці люди схиляють себе за лічені секунди, причому і після не відштовхують практично нікого. У них багато друзів та товаришів, готових іти за ними у вогонь та у воду. Ці люди нерідко стають дипломатами чи майстрами переговорів. Домовитися з ними простіше простого, тому що вони стабільні та врівноважені. Енергетика у таких людей досить розвинена, від них немов віє теплом, до якого тягнуться оточуючі.
Слабкі сторони: ці люди не йдуть на жертви заради когось — вони просто відступають і все. Сангвініки часто не вміють викладатися на повну. Вони в чомусь навіть ліниві й аморфні, обмежені й повільні, тому що не люблять витрачати свою енергію.
Ці люди є прямою протилежністю холериків. Вони мовчазні, стримані, терплячі.
Сильні сторони: флегматики здатні працювати практично без перерви. Їхня головна перевага — це посидючість і неперевершені логічні здібності. Це дозволяє їм ставати добрими лідерами, а не лише виконавцями. Цих людей важко вивести з себе, вони вкрай стабільні та напрочуд миролюбні. Колосальні запаси енергії цих людей не видно зовні, оскільки вони глибоко всередині і витрачаються вкрай акуратно.
Слабкі сторони: флегматики не можуть швидко приймати рішення. Іноді це стає справді великою проблемою. Вони не люблять навчання та не піддаються його. Їхня повільність часто є наслідком занепаду енергії або її нестачі, що веде до енергетичного вампіризму.
Портрет цього типу темпераменту відомий майже всім — це романтична, тривожна, сором'язлива людина.
Сильні сторони: найсильніша інтуїція здатна творити чудеса, їх розумові здібності також неймовірно сильні. Ці люди швидко засвоюють інформацію, а також використовують її собі на благо. При цьому меланхоліки — чудові аналітики, які можуть переробити неймовірно величезну кількість інформації.
Слабкі сторони: їхня енергетика дуже мізерна і спрямована лише на виживання. Їх дуже легко образити, вибити з колії, образити, і тоді вони йдуть до тями, замикаючись на власних проблемах. Самооцінка у них дуже кульгає, що негативно позначається на продуктивності будь-якої діяльності. Незважаючи на велику кількість енергетики, вона швидко розсіюється, і самим меланхолікам її не вистачає.