Кожен з нас хоче встигати робити якнайбільше, але при цьому витрачати стільки ж часу, скільки зазвичай або навіть менше. Експерти в галузі біоенергетики розповіли про те, як ви можете підвищити свою продуктивність у рази.
Можливо, що ви працюєте не зовсім у правильний час. Раніше ми розповідали про активність мозку в різний час доби. У різний час швидкість обробки та запам'ятовування інформації є різною, тому вам необхідно вибирати для продуктивної праці правильний час.
Це дуже важливо, особливо якщо ваша робота має інтелектуальний характер. Порядок робочому місці впорядковує енергетичні потоки. Сила енергії Ці обволікає робоче місце і концентрується у ньому набагато глибшому рівні. Намагайтеся не залишати на столі різне сміття, їжу, непотрібні речі. Це все провокує втрату фокусу.
Дуже важливий порядок у машині, якщо людина проводить у ній дуже багато часу. Це стосується далекобійників, водіїв автобуса, таксистів.
Те саме можна сказати і про порядок в комп'ютері. Хаос на робочому столі не найкраще позначається на здатності швидко мислити та ефективно приймати рішення. Про це варто пам'ятати всім програмістам, копірайтерам та працівникам сфери IT загалом.
Порядок у тому місці, де ви працюєте, допомагає створювати порядок у думках. Саме тому не можна недооцінювати цю на перший погляд банальну пораду.
Це стосується не лише тих, хто сидить годинником за комп'ютером, а й працівників будь-якої сфери. Якщо є можливість, потрібно включати штучне освітлення на максимум, коли немає Сонця, робіть це завжди. Справа в тому, що за наявності світла людина рідше стає сонливою, похмурою. Менше виробляється мелатонін, який змушує чакри закриватися, а разом із ними змушує закриватися наші очі. Коли людина працює при світлі, вона бадьора і активна. Щойно світла стає недостатньо, особливо ввечері, відразу з'являється сонливість.
Само собою, це дуже негативно позначається на працездатності. Коли світло яскраве, ми, навпаки, стаємо більш продуктивними, так що не ігноруйте цей важливий факт.
Як показують дослідження, музика дуже сприятливо впливає на розумовий процес. Справа в тому, що коли ми слухаємо спокійну і приємну вухам музику, вона не розслаблює нас, а, навпаки, змушує обидві півкулі мозку працювати краще, швидше.
Дуже важливо пам'ятати про те, що музика повинна не відволікати вас, а як занурювати в атмосферу праці. Винятком є лише той випадок, коли ви працюєте, застосовуючи багато фізичної сили. Це стосується, наприклад, спортсменів, яким потрібно «розганяти» себе набагато сильніше.
Підберіть музику без слів, зі спокійним ритмом або зовсім без нього (наприклад, жанр Ambient). Також важливою умовою є відсутність високої гучності. Музика не повинна займати всю вашу увагу. Вона повинна грати як би на відстані — тихо, не порушуючи розумовий процес.
Це дуже важливий фактор підвищеної продуктивності. Кисень потрібен для нормальної роботи мозку та чакр. Коли ми відчуваємо його нестачу, це вкрай негативно позначається на швидкості прийняття рішень та настрої.
Якнайчастіше відкривайте вікна, впускаючи свіже повітря, а також намагайтеся кожен чач влаштовувати п'ятихвилинну прогулянку на вулиці. Якщо такої можливості немає, а відкритих вікон не достатньо для створення збагачення киснем повітря, використовуйте рослини. Чим більше рослин у робочому середовищі, тим це середовище більше підходить для інтелектуальної чи фізичної активності.
Якщо є можливість, намагайтеся працювати у температурному діапазоні від 22 до 24 градусів. Найкомфортніша температура — 22 градуси, але досягти її часом дуже непросто, особливо у сильну спеку. Коли на вулиці холодніше, можна просто відкрити вікно, але при сильній спеці доведеться використовувати кондиціонер. Якщо ви не вболіваєте від його впливу і почуваєтеся нормально, обов'язково користуйтеся цим побутовим та вкрай важливим пристроєм.